Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Yol kenarındaki köpek ölüleriyle AB’ye girilmez’
01 Kasım 2010 / 21:00
İngiltere’nin en ünlü gazetecilerinden Jeremy Clarkson, İngiliz The Times gazetesinde dün yayınlanan köşe yazısında Türkiye’ye çok ağır eleştiriler getirdi.

MİLLİYET

 

Clarkson, Türkiye’nin “broşürlerde görünen kentleri” yerine, dışişlerinin ziyaretten kaçınılmasını öğütlediği doğu bölgesine gittiğini hatırlattıktan sonra “Benim için AB üyesi olmanın bazı şartları var. Bunların başında sokak kenarlarında ölü köpekler olmaması geliyor. İngiltere’de arabayla giderken yolda ağaç görürsünüz burada ölü köpekleri görüyorsunuz” dedi. Benzine su katılmasından sifonlara kadar birçok şeyi eleştiren Clarkson trafikle ilgili de “Türkiye’de trafikte kızdığınız adamı dövmeniz bir hak olarak görülüyor” yorumunu yaptı.  Clarkson şöyle devam etti:  “Avrupa’nın çeşitliliğini seviyorum. İspanyollar zevk için boğa öldürüyor mesela. Ama tanktaki bir adamın kimlik kartımı sorması ve ölü köpekler bu çeşitliliğin bir parçası değil. Türkiye Avrupalı değil, daha çok Doğu’nun bir parçası gibi hissettiriyor. Tatil için doğru bir seçim olabilir ve ekonomik olarak büyüyor da olabilir. Fakat Türkiye’yi AB’ye almak, İsrail’i Eurovision’a sokmak gibi bir şey.”

 

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
Z.Celik
02 Kasım 2010 Salı 16:49
Hangi kiritere göre
Avrupalilar kendilerini dev aynasinda görüyorlar ne söylediklerini kulaklari duymuyor. Romanya , Bulgaristan ve diger eski ostblok ülkelerinin yollarinin kenarinda herhalde kranfil,lale ciceklerinden arabalar gecemiyor yapmayin.
Gurbetcilere sorun yollarin ve avrupa ülkelerinin ic durumlarini köpek pisliklerinden gecilmiyor kaldirim ve parklar.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 13 °C
Hakkari
-2 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C