Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Numan Kurtulmuş’un yeni partisi
01 Kasım 2010 / 16:30
Numan Kurtulmuş, yeni partinin ismi 'HALKIN SESİ' olacak dedi. Numan Kurtulmuş, kuracakları yeni partinin “Halkın Sesi Partisi” adını alacağını, ambleminin ise güneş olacağını söyledi.

RADİKAL

İşte Kurtulmuş’un konuşmasından satır başları:

Yeni partimizin adı Halkın Sesi Partisi'dir. Amblemi  de doğan güneş olacaktır.

Bu partinin sizin huzurlarınıza gelmesini sağlayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Dualarıyla bize destek olan, yürekleriyle hep bize bir yer bırakan, bilmediğimiz tanımadığımız ama her gün bize dua ettiklerini, o desteklerini arkamızda hissettiğimiz bütün yurttaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Ortaklarımız, paydaşlarımız, omuzdaşlarımız olarak bu harekete güç veren bütün arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum. 

Kurtulmuş, Rixos Hotel'de düzenlenen partisinin kurucular kurulu  toplantısına katıldı. Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, partisinin adının  “Halkın Sesi Partisi”, ambleminin ise Osmanlı medeniyet güneşi olacağını  belirtti.

Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Partimizin amblemi 'Osmanlı güneşi', 'medeniyet güneşi' adını  vereceğimiz “güneştir”. Amblemde uygulanan güneş, tarih boyunca 'medeniyet  güneşi' olarak isimlendirilen bir motifi ortaya koyuyor. Buradan inancımız, hem  yeni bir günün doğduğunu ortaya koymak, hem de Türkiye'de yeni bir dönemin, yeni  bir günün doğduğunu ifade etmektir. Hem yeni dünyanın kurulması olduğunu ifade  etmek, hem de bizim medeniyet değerlerimize olan bağlılığımızı ifade etmek  açısından Osmanlı'nın medeniyet güneşi motifini kullandık.”

Kurtulmuş, Partisinin adının kısaltmasının HAS Parti olacağını belirtti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C