Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyonistlerin cinayetlerini kınadı
29 Ekim 2010 / 15:11
İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, Siyonist rejimin, "Ummul Fehm" bölgesinde Filistinlilere yönelik saldırısı ve işlediği cinayetleri kınadıklarını açıkladı.

İran’ın resmi haber ajansı İrna’nın haberine göre İran Dışişleri Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamada, Siyonist rejimin, işgal altındaki Filistin'in kuzeyinde yer alan "Ummul Fehm" bölgesine saldırarak, "mazlum ve savunmasız Filistin halkına karşı yürüttüğü vahşet, işlediği cinayetlerin, "ırkçı Yahudi devleti anlayışının bir parçası olduğunu" belirterek, "işlenen cinayeti şiddetle kınadı".

Mihmanperest, Siyonist rejimin, "Ummul Fehm" bölgesine saldırarak, en az bir Filistinli'yi şehid etmesine işaretle, "işgal rejiminin bu cinayetleri hiç şüphesiz, insanlık dışı ve Filistin halkının meşru haklarına karşı saldırıdır ve bu saldırılar, yürütülen uzlaşma görüşmelerinin hiçbir şekilde anlam ifade etmediğini" ortaya koymaktadır dedi.

Siyonist rejim güçleri, Ürdün nehrinin batı yakasında "Ummul Fehm" bölgesine düzenledikleri saldırıda, Filistinlilerden en az birini şehid etmiş ve bir grup Filistinliyi de yaralamışlardı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-1 / 8 °C
İstanbul
8 / 16 °C
İzmir
10 / 17 °C