Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tesettür her müslüman kadına yakışır…
28 Ekim 2010 / 16:19
Sözcü Gazetesi manşetten başörtülü Bakan hanımlarının fotoğraflarını koyarak ti’ye almaya kalkmış ve ‘Hangisine daha çok yakışıyor?” diye sormuş.

Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Bakan eşlerinin başörtüleri üzerinden toplumsal muhalefet oluşturmayı amaçladığı belli olan haber Emin Çölaşan’ın imzası taşıyor.

 

Gazetenin sorusuna herhalde bizim verecek cevabımız ancak Allah’ın emri olan ‘tesettür her müslüman kadına yakışır’ şeklinde olacaktır.

  

sozcu-gazetesi.jpg

Bu yazıya toplam (4) yorum eklenmiştir.
AYŞE YILDIZ
18 Mart 2013 Pazartesi 15:42
BAŞ ÖRTÜSÜ
HİÇ BİRİNE YAKIŞMAMIŞ
sehadet atabey
18 Ocak 2011 Salı 21:27
bas örtü
evet tesetür her müslüman kadina yakir ama gercek tesetür degildir hepsi kas aliyor hepsi dar giyiniyor renkli giyiniyor hepsi pantolon giyiniyor ve hepsi makyaj yapiyor bu kuranda varlan biseymi peygamberlerimizin zamaninda hangi karisi böyleydi hangi kizi böyleydi hangi müslüman kadin böyleydi kitap okuyun be kuran-i kerimi okuyun da bilginiz kabarsin ben burda tesetür göremiyorum bi hocaya danisin ama gercek tesetür degildir bu bende bayanim ve tesetürüm böyle degil gerekli olan tesetürü koysaniz buraya degil bir kerebin kere masallah
Talat
31 Ekim 2010 Pazar 19:20
İktibas hep başörtüsü dedi
Bende 20 senden beri iktibas dergisinin Abone olarak takip ettim ve okudum. Çıkaran kişi olarak Ercümend beyide tanıdık ve konuştuk. Başörtüsü herzaman müslümanların gündeminden ziyade yaskçı ve islam düşmanlarının gündeminde oldu. Müslümanlar herzaman bu yasağa karşı olmak ile meşgullerdi. tabii haklı olarak.

Bence yasakçı zihniyet zorla açamadığı Müslüman kadını daha soft yöntem ve tartışmalar ile açmaya başladılar. Bunlardan biride Kur'an da başörtüsünün varlığı ile tartişmadır.

İktibas da herzaman bu tartışmanın önünü ve arkasını gündemleştirerek okuyucularını ve müslümanları uyarma görevini yerine getirdi ve taraf olarakta Başörtüsünün olması gereken bir vecibe olarak belirledi.

Bu konuda da hala aynı düşüncesini savunmaktadır.
Eğer iktibasa Modern virusler bulaşsa idi örtünün kur'an da olmadığını savunurdu.

Allah tanki Kur'an vesünnet koruyucu sistemi çalıştığı için bu tür virüsler bulaşamıyor.

selam ve dua ile
baryam kalkan
30 Ekim 2010 Cumartesi 04:39
başörtüsü Kur'anda var mı?
Bir zamanlar daha doğrusu ilk çıktığı yıllarda iktibas dergisini çok sevmiştim bu yüzden abone olmadan bile hep bu dergiyi satın almışımdır fakat daha sonra içlerine sünnetçi kardeşleri girmiş olmalıki Kur'ancı sadeliklerinden uzaklaşmaya başladılar,uydurma hadislerle bu ümmete tahrifatı ve hurafiyyatı aşılamış olan bu zihniyetin virüsleri sonunda İktibas'a da bulaşmış oldu.Bunu nerden anladım,iktibas dergisinin ilk yıllarındaki çizgisinden çıkmasından anladım,Çünkü Kur'anda türban yok,ama uydurma hadislerde türbanda var,kara çarşafta var.Oysaki evliya padişah olarak görülen Sultan 2.Abdülhamid bunları 2 nisan 1872 tarihinde bir fermanla,halkın can ve mal emniyetine zarar verdiği gerekçesiyle yasaklamıştı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
3 / 11 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
7 / 8 °C
İzmir
6 / 15 °C