Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik Duvar Delindi
06 Mayıs 2010 / 17:47
Gazzeli İşçiler, Siyonistlerle Müttefiklerinin Umut Bağladığı Çelik Duvarı Deldi

Filistin Enformasyon Merkezi

Gazze-Mısır sınırındaki tüneller bölgesinden önemli bazı kaynaklar, tünellerde çalışan işçilerin Gazze’ye temel ihtiyaç malzemelerinin ulaşmasını engellemek için ABD, Avrupa ve Siyonist işgal devletinin teşvik ve baskılarıyla Mısır’ın Gazze sınırına ördüğü çelik duvarı delmeyi başardığını ifade ettiler.

Tünellerde çalışan işçilerden birinin verdiği bilgiler de Gazze düşmanlarını hayal kırıklığına uğratacak bu bilgiyi doğrular nitelikte. Duvarın delinmesiyle ilgili bilgiyi veren işçi şöyle diyor: “Her sorunun mutlaka bir çözümü vardır. Gazze halkı çelik duvarı delmek için çok güçlü enerji kullandı ve uzun uğraşlar sonunda çelik duvarı delmeyi başardı. Deliğin açılması üç haftayı buluyor.”

Mısır ise, büyük bir umutla yapımına başladığı duvarın amacına ulaşmadığını gösteren bu haberlere henüz bir yorumda bulunmuş değil. Toprağın altında yirmi metre derinliğe inen ve 11km uzunlukta olması planlanan duvarın yakında biteceği müjdesini veren Mısır yönetiminin bu haber karşısında iyice zor duruma düşeceği ifade ediliyor.

Dört yıldır kuşatma altında bulunan Gazze halkı, ilaç, gıda ve yakıt gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için tüneller kazmaya başladı. Siyonist işgal ordusuyla Mısır güçlerinin zaman zaman tünelleri bombalaması sonucu şimdiye kadar 150 Filistinli hayatını kaybetti, onlarcası da yaralandı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C