Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CnnTürk’te başörtüsü savunması
22 Ekim 2010 / 18:18
Diyarbakır’da yaşayan ve 13 yaşındaki kızını başörtüsü ile okula göndermek isteyen Murat Özel ile CnnTürk’ün sunucularından Şirin Payzın arasında gergin bir tartışma yaşandı.

Murat Özel ısrarla kendisinin müslüman ve İslami kurallara göre yaşadığını vurgularken Payzın da ısrarla kızına baskı yaptığını, kızının özgürce başını örtmek istemediğini söyletmeye çalıştı. Ayrıca Payzın laik devletin koyduğu kuralları hatırlattı.

 

Babanın sakin tavırlarına karşılık Şirin Payzın’ın oldukça sert davrandığı gözlenen canlı bağlantıda yaklaşık 6-7 dakika aralıksız süren atışma sırasında baba ‘Ben laik değilim. Demokrat da değilim. Ben müslüman bir şahsiyetim’ diyerek İslam’a vurgu yaparken ailesinde İslami bir ortama sahip olduğunu ve kızının da bu ortama uygun olarak yaşadığını ifade etti.

 

Şirin Payzın, ısrarlı sorularına karşılık Murat Özel sürekli İslam’a vurgu yaptı. Program, yapılan başka bir bağlantı ile devam ederken, programın sunucusu Şirin Payzın’ın yüzünden öfkesi belli oluyordu.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
Rıdvan dinçer
23 Ekim 2010 Cumartesi 10:44
casiye suresi ayet14
''Söyle iyman edenlere: Allah günlerini ümid etmiyen kimselere mağrifetle muamele etsinler, çünkü her kavmı kesibleriyle cezalandıracak ,, ---mü'min olmanın gereği dik duruşu terk etmeden toplum ve birey muhattablarımızın bağışlanmasını isteyerek hareket etmek.ressullerin ,nebilerin,salih insanların örnekliğinde yürümek..var oluş amacı ilahi rıza(=ilahi ölçüt)olan bizlerin hayatın her alanında dik duruşları sergilemek vede bünyanen mersus,u yakalamamız duası ile.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 12 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
13 / 18 °C