Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Abbas İşgalcilere Taviz Veriyor”
20 Ekim 2010 / 22:00
FKÖ Lideri Mahmut Abbas’ın işgalcilere karşılıksız tavizler verdiğini bildiren Hamas Abbas'ın açıklamalarını kınayarak kimsenin haklardan taviz vermeye yetkisi olmadığını söyledi

Filistin Enformasyon Merkezi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın işgal rejimiyle bir anlaşmaya varılması durumunda Filistin’in tarihi haklarından taviz vermeye ve işgal rejimiyle süren savaşın bittiğini ilan etmeye hazır olduğuna dair yaptığı açıklamaları sert bir dille kınadı.

Hamas hareketi Abbas’ın yaptığı açıklamalar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada Hamas “Hamas hareketi olarak Mahmut Abbas’ın açıklamalarını ve tavırlarını reddediyor ve kınıyoruz. Bu açıklamalar Oslo takımının iflas ettiğini gösteriyor. Bu açıklamalarda bulunan Abbas Filistin halkını idare etmeye yetkili değildir. Filistin halkını hiçbir şekilde bağlamayan bu açıklamaları reddettiğimizi, Abbas’ın Filistin halkı adına konuşma yetkisine sahip olmadığını bir kez daha söylüyor ve Hamas hareketi olarak hiç kimsenin taviz vermeye ve yok saymaya hakkı olmadığı Filistin halkının bütün haklarına bağlı olduğumuzu ilan ediyoruz” dedi.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-8 / 6 °C
İstanbul
11 / 15 °C
İzmir
10 / 17 °C