Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mısır ve İsrail iki çocuğu tutukladı
19 Ekim 2010 / 20:10
Mısır'da seçimler öncesi tansiyon artarken polis 13 yaşında Müslüman Kardeşler üyesi bir çocuğu tutukladı.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müslüman Kardeşler'e Kasım ayında yapılacak olan genel seçimlere katılma kararı sonrası baskılar arttı. Mısır'ın başkenti Kahire'nin kuzeyinde bulunan Dakahliya'da Müslüman Kardeşler'in seçim adaylarının posterlerini duvarlara asan 5 Müslüman Kardeşler üyesi tutuklanırken Şarkiya'da ise 13 yaşında bir çocuk Müslüman Kardeşler'e üye olmaktan dolayı tutuklandı.

Müslüman Kardeşler'in resmi internet sitesinde yer alan haberlere göre Şarkiya'da sabahın erken saatlerinde polis tarafından düzenlenen operasyonda aralarında 13 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 Müslüman Kardeşler üyesi tutuklandı. Sitede tutuklanan çocukla ilgili haber alınamadığı da belirtildi.

Cumartesi günü İsrail askerleri yerleşimi protesto eden 11 yaşındaki çocuğu tutuklanması Arap basınında geniş yer bulurken Mısır polisinin 13 yaşındaki çocuğu tutuklaması gerekli tepkiyi görmedi.

Kasım ayı öncesi kapı kapı dolaşarak oy isteme stratejisi uygulayan Müslüman Kardeşler teşkilatı Ekim ayından itibaren polisin  sıkı kontrolü ve gözaltılarıyla mücadele ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kendilerine yönelik operasyonları değerlendiren hareketin lideri Munim Abdulmaksud güvenlik güçlerinin Müslüman Kardeşler'e üye olan kişilere ait 88 işyerine de baskın yapıldığını açıklamıştı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 13 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
10 / 17 °C