Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 yılda 2.5 milyon eve el kondu
17 Ekim 2010 / 20:29
Amerika’nın çok güzel bir sistem diyerek dünyaya sattığı morgage sistemi ekonominin kötü gidişi ile birlikte krizin zararını halktan çıkartıyor. Amerika’dan son gelen haberde geçen Eylül ayında 50 eyalette 100 binden fazla eve bankalarca el konduğu bildir

BBC’nin haberine göre emlak kredisi borcunun ödenmemesi dolayısıyla bankalar ve finans kuruluşlarınca yapılan el koymanın  rekor düzeye çıktığı bildirilirken, devlet ise sadece yapılan işin prosedürlere uygun yapılıp yapılmadığını incelemek üzere soruşturma başlatmış durumda.

 

Bazı büyük bankaların el koyma işini askıya aldıkları, ayrıca hükümete de moratoryum yani anlaşmalı olarak vade uzatma çağrısı yapıldığı ancak Obama Yönetimi’nin bu çağrılara direndiği kaydediliyor.

 

2007 yılının Aralık ayından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde iki buçuk milyon eve, kredi borçları ödenmediği gerekçesiyle el konmuştu.

 

Genel olarak Amerikan ekonomisinin ve emlak piyasasının geleceği belirsiz görünürken, krizin ve Amerikan halkının öfkesinin ise daha da derinleşebileceği ifade ediliyor.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-1 / 8 °C
İstanbul
8 / 16 °C
İzmir
10 / 17 °C