Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demirel: Sistemde yanlışlık yok
16 Ekim 2010 / 19:01
Dün kendisini ziyaret eden bir sendika lideri ile görüşen Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel sistemle ilgili açıklamalarda bulundu. Demirel sistemin yanlış tarafı bulunmadığını ve ahenk içinde çalıştığını öne sürdü.

Anadolu Ajansı’nın bildirdiğine göre Süleyman Demirel Türkiye'deki ortamın istenildiği şekilde bir tartışmaya elverişli olmadığını ifade ederek, aslında sistemin bir yanlışı bulunmadığını savundu.

 

Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yani, işte seçilmiş parlamento, onun güven oyuna dayalı bir hükümet, bir basın, bir yargı, bir üniversite, çağdaş eğitim, seküler devlet, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü olan devlet, sosyal hukuk devleti, laik sosyal hukuk devleti, bunda bir yanlışlık yok. Bugün dünyada yönetim şekli bu. 192 ülkeden 123'ü bunu benimsemiştir. Milletin hür iradesine dayanan çoğulcu demokrasiler. Tabii milletin hür iradesinin yanında, devletlerin kurumları da var. Bir ahenk içerisinde çalışan bir sistem. Dünyanın her tarafında da yönetimden şikayet var. Yani yönetilenler daha iyi yönetilmek istiyor. Bu da hakkıdır. Çok iyi yönetilen memleketler var. İyi yönetilemeyen memleketler var. Yani eğer bir memlekette çok şikayet varsa o ülkede yönetimin iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Yani yönetim zaafıdır şikayetler genellikle."

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C