Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kusturica’yı önce Bursa ağırlamış
09 Ekim 2010 / 16:33
Kültür Bakanı’nın da protesto ettiği Sırp yönetmen Emir Kusturica’nın 4 ay önce de Bursa’da festivale katılmış olduğu ortaya çıktı.

Milliyet’ten Mehveş Evin neden yine bir festival için geldiği Bursa’da protesto edilmedi de Antalya’ya gelince mi aklınıza geldi diye sordu. Evin, o zamanlarda “Türkiye’nin çayını, ayranını içmeye geldim” dediği için pek sempatik de bulunan aynı Kusturica’nın “2008’de Mavi Jeans’in reklam filmini çektiğinde de kimsenin aklına ‘İyi de bu adam Müslümanlar’ın kıtır kıtır doğranmasına ses çıkarmadıydı’ demek gelmedi” dedi.

 

Mehveş Evin, konuyu Antalya’da düzenlenen bira festivalinin ardından ikinci skandal sayıldığını belirterek, Antalya olduğu için mi konu öne çıkarılıyor diye sordu.

 

Tabi bu sözler Emir Kusturica’yı temize çıkarmamakla birlikte, diğer geliş gidişlerinde tepki verilmemesi ayrıca bir sorun teşkil ediyor. Bal filminin yönetmeni Semih Kaplanoğlu olaya dikkat çekmese idi belki aynı tepkisizlik de sürüp gidecekti.

 

Kaplanoğlu Soykırımı ve tecavüzü meşru bulan Emir Kusturica ‘en üst kimlik sanatçı olmaktır’ gerekçesiyle savunulamaz. Çünkü aslolan insan olmaktır” demişti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C