Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İtalya’da İsrail sevgisi
08 Ekim 2010 / 22:43
İtalya’nın başkenti Roma’da İsrail’e destek için yapılan gösteriye mesaj göndererek destek veren İtalya Başbakanı kendisini Yahudi olarak hissettiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Başbakan Berlusconi göstericilere gönderdiği ve dün (Perşembe) İtalya radyosunda yayınlanan mesajında şunları ifade etti: “Sınırları içinde İsrail’in güvenlik içinde ve Yahudi devleti olarak hayatta kalma hakkı vardır. Bu antisemitizme ve soykırıma karşı olan biz İtalyanların ahlaki ve manevi bir sorumluluğudur. (İran Cumhurbaşkanı Nejad’ın açıklamamalarına atıfta bulunarak) İsrail devletine yapılan tehditleri, onu yok etme açıklamalarını asla kabul edemeyiz”.

Diğer taraftan İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Gianfranko Fini yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Batının Doğudaki demokrasi kalesi ve ön cephesi olduğunu söyledi.

Gösteride açılış konuşmasını yapan eski İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar ise yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İsrail Ortadoğu’nun bir parçası değildir. Orta Doğu’daki Batı ülkesidir. İsrail ile hem tarihi hem de tehditleri paylaşıyoruz.”

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C