Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kararı Şapka için almışlar
06 Ekim 2010 / 06:35
Açıkça başörtüsünü serbest bırakıyoruz diyemeyen YÖK bunu kılık kıyafet yüzünden dersten çıkartamazsınız diye üstelik sadece bir üniversiteye (İstanbul Üniversitesi) yazıyla bildirmişti.

Cihan haber ajansının bildirdiğine göre Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, İstanbul Üniversitesi'ne gönderdikleri yazının şapka ile ilgili olduğunu söyledi.

Turgut Özal Üniversitesi'nin açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Özcan, söz konusu öğrencinin, başörtüsü taktığı için dersten çıkarılmadığını hatırlattı. Özcan, şunları söyledi: "Öğrencide şapka türü bir giysi vardı. Yani mevzuata aykırı bir durum söz konusu değildi. Bu durumu İstanbul Üniversitesi bize yazmıştı. Biz de şapka giyen bir öğrencinin yaka paça dersten çıkartılmasının doğru olmayacağını, öğrencilerin dersten alıkonmasına karşı olduğumuzu kendilerine bildirdik."

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
nuri
06 Ekim 2010 Çarşamba 12:02
topaç
çocukluğumda meşe ağacında olan çekirdeklerin ortasına kibrit çöpü takıp, param olmadığı için onlarla oynardım.Bakıyorum hala o oyunlar ıynanıyor.....
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C