Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ruhunda devrimcilik varmış!
03 Ekim 2010 / 10:26
Partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Bakın Avrupa Birliği'ne gittim, Almanya'ya gittim. CHP'yi farklı anlatıyorlardı, 'CHP statükocu, her şeye karşı' diyorlardı.

ZAMAN

Tam tersi, ruhunda devrimcilik yatan bir partinin statükocu olma şansı var mıdır? Biz değişimden, dönüşümden yanayız; toplumu ileriye götürmek için, demokrasiyi daha da ileriye götürmek için.'' ifadelerini kullandı.

Konuşmasında referandum sonuçlarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Yüzde 42'lik oy bize şunu gösterdi; artık anamuhalefet gömleği bize dar geliyor. İnatla, inançla iktidara kilitlenmek zorundayız." dedi. Bu noktada özeleştiri yapmaktan da kaçınmayacaklarını vurgulayarak il başkanlarına yerlerinde oturmamaları ve köy köy, kahve kahve dolaşmaları talimatı verdi. Halkoylaması sonucunun kendileri açısından beklenen bir sonuç olmadığını ifade eden CHP lideri, yüzde 58'lik 'evet' sonucunun iyi tahlil edilmesini istedi. "Tek dayanağımız halktır ve halkla beraber yürüyeceğiz.'' diyen Kılıçdaroğlu, hiç kimseyi inancından, kılık kıyafetinden, etnik kimliğinden dolayı ötekileştirmeyeceklerini dile getirdi. "Burası bize oy vermez, buraya gitmeyelim" anlayışının terk edilmesi çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM'nin açılışında yaptığı konuşmaya da değindi. Özellikle iki hususu çok önemli bulduklarını dile getirerek, bütün siyasi görüşlerin Meclis'te temsil edilmesine yönelik açıklamalarıyla tutukluluk sürelerine yönelik uyarılarını övdü. Kendilerinin de yüzde 10 seçim barajının düşürülmesini savunduğuna dikkat çeken CHP lideri, tutukluluk süreleriyle ilgili olarak da, ''Sayın Cumhurbaşkanı eğer 'tutukluluk infaza dönüşüyor' diye bir kaygı taşıyorsa bilin ki o ülkede yargı düzenine siyasal müdahaleler vardır, bilin ki o ülkede yargı sağlıklı çalışmıyor demektir." görüşlerini dillendirdi. Kılıçdaroğlu, ''Türkiye'de adı konulmamış bir sıkıyönetim vardır.'' iddiasında bulundu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
8 / 12 °C
Hakkari
-2 / 8 °C
İstanbul
11 / 16 °C
İzmir
9 / 17 °C