Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pakistan'da NATO konvoyu yakıldı
01 Ekim 2010 / 23:41
Pakistan'da kimliği belirlenemeyen saldırganlar 27 NATO tankerini ateşe verdi. Saldırı, Pakistan'ın, NATO'nun Afganistan'a askeri malzeme taşıyan en önemli sınır kapılarından birini kapatmasının ardından geldi.

HÜRRİYET

Saldırının meydana geldiği Şikarpur kasabasında görev yapan paramiliter güçlerin bir yetkilisi, Afganistan'daki ABD ve NATO askerlerine erzak ve petrol taşıyan tankerlerin 10 kişi tarafından küçük silahlarla saldırıya uğradığını daha sonra da yakıldığını söyledi.

Şoför ve olay yerinde bulunan diğer kişilerin, tankerler ateşe verilmeden önce kaçtığı, bu sayede saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi. Tankerlerin saldırıdan saatler sonra bile yanmaya devam ettiği ifade edildi.

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Kurram bölgesinde bulunan militanlara karşı dün NATO güçleri tarafından düzenlenen sınır ötesi iki operasyonda Pakistanlı 3 asker ölmüş, 3'ü de yaralanmıştı. Operasyonların ardından Pakistanlı yetkililer, NATO tankerlerinin Afganistan sınırındaki Hayber aşiret bölgesinden geçişini durdurmuştu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-5 / 8 °C
İstanbul
8 / 17 °C
İzmir
9 / 17 °C