Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazze’de ilk ilaç fabrikasına ruhsat
30 Eylül 2010 / 20:59
Gazze’deki İyi Çevre İdaresinin, bir Alman şirketine Gazze’de ilaç fabrikası kurması için izin verdiği bildirildi. Gazze’de bir ilk olan bu adımla mahsur ve mazlum Gazze halkına güzel hizmetler sunulması bekleniyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Gazze’yi ziyaret eden şirket yetkilileri, ruhsatın verilmesi için özveriyle çalışan Çevre İdaresi Başkanı Yusuf İbrahim’e teşekkür ettiklerini belirttiler.

Yönetim Kurulu üyesi Hamza Tabbaze yaptığı açıklamada, Filistin toprakları üzerinde kurulacak bu fabrikanın Filistinli uzmanlar tarafından işletileceğini ifade etti.

Tabbaze açıklamasında ayrıca Alman şirketinin ilgili uzmanları göndereceğini belirterek, gelecek olan bu uzmanların Filistinlileri eğiteceklerini ve gelişmelerine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Kurulacak fabrikanın özellikle pahalı ve her ülkede olmayan ilaçları üretmeye başlayacağını belirten yetkililer, üretilecek ilaçların uygun fiyatlarla halka sunulacağını söylediler.

Siyonist kuşatma altında bulunan Gazze’deki hastalar kuşatma nedeniyle içerde tedavi olamadıkları gibi dışarıda tedavi olmalarına da izin verilmiyor. Yapılacak fabrika bu açıdan hem anlamlıdır hem de sağlık alanında büyük bir açığı kapatacaktır.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
3 / 11 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
7 / 8 °C
İzmir
6 / 15 °C