Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amerika niye saldırıyormuş?
29 Eylül 2010 / 12:01
Pakistan’da insansız hava araçları ile düzenlediği hava saldırılarında müslüman kıyımı gerçekleştiren Amerika ortaya attığı yeni iddialarla bu kıyımı haklı göstermeye çalışıyor.

Pakistan’ın Veziristan bölgesinden Afganistan Taliban’ına destek gittiğini öne süren Amerika, bu desteği kesme konusunda Pakistan hükümetinin yetersiz kaldığını söyleyerek, Pakistan topraklarında durmaksızın saldırılarını sürdürüyor.

 

Hem müslümanlar nezdinde hem de Batı kamuoyunda büyük rahatsızlığa sebep olan bu operasyonlar yüzünden Amerika yeni bir iddi ortaya attı. Amerika, Pakistan’da bulunan Taliban müslümanları tarafından Avrupa’da çeşitli eylemler yapılmasının planlandığını, bu ay içerisinde yapılan 20 hava saldırısı ile bu planların bozulduğu öne sürdü.

 

Amerika bu iddiayı kanıtlamak için herhangi bir delil öne sürmese de ki göstereceği deliller bile şüpheli olacak, Batı kamuoyunun bu tür haberleri delilsiz kabul ettiği de biliniyor. Batı kamuoyundaki rahatsızlık böyle bir iddiayla giderilse bile müslümanlar için aynı durum söz konusu olmadığı da biliniyor.

 

Amerikan’ın maksatlı yaydığı bu tür haberlerin Afganistan’da Taliban’a karşı yakalamaya çalıştığı başarıya katkı sağlamayacağı, yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü savaşta bütün taktikleri zaten denemiş olmasından da anlaşılıyor.

 

Amerika, yandaşları ile birlikte, oradan çekilmeden ne Afganistan ne Pakistan ve ne de bölge ülkeleri huzur bulacak gibi görünüyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
11 / 17 °C
İzmir
13 / 19 °C