Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail 3 Filistinliyi şehid etti
28 Eylül 2010 / 21:56
Siyonist işgal ordusunun dün gece (27 Eylül Pazartesi) Gazze’nin orta kesimindeki Bureyc mülteci Kampının doğusunda bulunan Makbule bölgesinde bir mücahid grubuna saldırması sonucu direniş mücahitlerinden üçünün şehit olduğu bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Gazze Sağlık Hizmetleri Koordinatörü Ethem Ebu Silmiyye Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, işgal güçleri tarafından hedef alınarak Bureyc mülteci kampı yakınlarındaki Makbule bölgesinde şehit olan üç mücahidin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Şehitlerden Ala Ebu Zubeyde (25) ile Avni Abdulhadi’nin (19) Bureyc mülteci kampından, Muhammed İd’in ise Nusayrat kampından olduğunu belirtildi.

Bu saldırıdan önce işgal uçakları Gazze’nin orta bölgesinde bulunan Nusayrat mülteci kampında Kassam komutanlarından birinin evini bombalamış, saldırıda can kaybı olmamıştı.

Siyonist işgal ordusu zaman zaman Gazze’nin sınır veya iç bölgelerine yönelik karadan ve havadan saldırılar düzenlemektedir. İşgal ordusu bu saldırılarla bir taraftan kendi askerlerine moral verirken, diğer yandan da Gazze halkını sürekli tedirgin etmektedir.

 

Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
nuri
29 Eylül 2010 Çarşamba 13:45
ALLAH
Ne bebeler, ne kadınlar,ne adamlar gördük şakağında, alnında, kolunda, bacağında kurşun ve şarabnel parçalarıyla.Tüm bunlara ses bile veremiyecek kadar da aciz olan biz değilmiyiz.Okyanunusun ötesinden konuşupta berisinden dinleyen biz değilmiyiz.Mavi marmarada kuru kuruya öldü diyenlere uyan biz değilmiyiz...
Furkan
29 Eylül 2010 Çarşamba 09:51
Hooop!
Beyler, durun bakalım, şehid filan diyorsunuz da, Pensilvanya'ya sordunuz mu? Şehid bile sayılmazlar belki de...
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C