Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanada’da Çakal Katliamı
24 Nisan 2010 / 22:16
Kanada hayvan doğanın dengesini kurma adı altında hayvan katliamına devam ediyor.

Doğanın dengesini kendi elleriyle bozan insanoğlu bozulan dengeyi de yine kendi aklının ürünü olan en düşük maliyetli çözüm yolları ile düzeltmeye çalışıyor. Tabi hayata kar ve maliyet odaklı bakış açısı, insanları insanlıktan çıkartıyor. Kanada bu konuda en kötü üne sahip olan ülke. Gelişmiş bir Batı ülkesi olarak, hayat standardı en üst düzey bir ülke olarak, dünyaya Demokrasi yaymaya çalışan bir ülke olarak Kanada, Mehmet Akif’in dizelerini hatırlatıyor: “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.”

Fok nüfusunu düzenlemek için yıllık olarak yapılan fok katliamının yanında, Kanada bu yıl çakal nüfusunu dengelemeyi hedef aldı. Anadolu Ajansının haberine göre vahşi hayatı dengeleme, şehir hayatını da koruma iddiasıyla Kanada’nın Saskatchewan eyaleti hükümeti ödüllü vahşi çakal avı başlattı. Çakal başına 20 kanada doları (30 tl) ödendiği bildirilen eyalette Çakal Kontrol Programı kapsamında 30 bin çakal için 600 bin Kanada doları ödül dağıtılacak. Avcıların ödülü alabilmeleri için, çakalların dört ayağını kesip bakanlığın ilgili birimine teslim etmeleri gerekiyor.

İnanılması güç bir cahiliye örneği sergileyen Kanada hükümeti ve işlerini “severek” yapan bu avcılar, bütün dünyanın “durdurun” çağrılarına kulak tıkayarak bu zulme devam ediyorlar. Vicdan’ların kabullenemediği bu durum, dünyaya iyilik taşıdığı iddiasındaki Batı düşüncesinin içinde bulunduğu durumu göstermesi açısından büyük önem taşıyor.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
z
29 Nisan 2010 Perşembe 22:16
cakal katliami sorunu ve kürt sorunu
görülüyor ki iktibas ehli cok merhametliymis. öyle ki cakallarin öldürülmesi haber olabilmis. ama biz bu sayfalarda bir kürt sorunun islendigini göremedik. hatta aranizdan bazilari agzina kürt lafi almadan öldüler. ne diyelim herkesin dini farklidir.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 12 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
13 / 18 °C