Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dorsay yalvardı: Dizileri izlemeyin
25 Eylül 2010 / 13:17
Film eleştirmeni Atilla Dorsay katıldığı bir söyleşide televizyon dizilerini sert eleştiriler getirdi. Dorsay, dizilerin tuzak olduğunu gençlerin bu tuzağa düşmemesi gerektiğini söyledi.

ZAMAN

17. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında Adana'ya gelen Dorsay, Kurttepe Anadolu Lisesi'nde sinemayla ilgili bir söyleşiye katıldı. Televizyonların yayınlarının tümünü diziler üzerine inşa etmeye başladığını anlatan Dorsay, "Özel televizyon kanallarının programlarına rica ediyorum şöyle bir bakın. Diziler ve haberler başka hiçbir şey yok. Ne doğru dürüst bir film, ne bir kültür programı, ne belgesel var. Diziler zaten saat 20.00'de başlayıp reklamlarla 2 saat 20 dakika sürüyor. Her gece iki tane olmak üzere yayınlandığı gibi ertesi gün sabahtan itibaren tekrar yayınlayan kanallar var." dedi.

Ciddi tartışma programlarının da gece yarısı başladığına dikkat çeken Dorsay, eleştirilerine şöyle devam etti: "Bu korkunç bir şey. Hepimizin her gün yazması eleştirmesi gereken bir şey. Ama tabii ki kimse yazamıyor. Bir kere her gazete kendi ait olduğu grubun programlarına saygı göstermek zorunda. Diyelim ki Sabah Gazetesi, 'Bu Kanal D'nin yaptığı nedir, böyle kepazelik olur mu?' diyemez. Çünkü aynı anlayış atv'de de var. Medya olarak bu durumu yalayıp yutuyoruz. Gençler umarım yalayıp yutmazsınız. Siz gençler lütfen bu türlü yayıncılığa karşı çıkın. Yerli dizileri lütfen izlemeyiniz, size yalvarıyorum. Bu, çok büyük bir tuzak. Gençler katiyen bu tuzağa düşmemeli."

Ziya İPEK

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
nuri
25 Eylül 2010 Cumartesi 14:29
bilinç
ne izlediğimizi bile bilmiyoruz, en azından neyi izlettiriyorlar ona bakmalı...
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C