Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Murat Kirişçi ilk yazısı ile sitemizde
21 Eylül 2010 / 20:25
İktibas Dergisi'ndeki yazılarından da tanıdığımız değerli kardeşimiz Murat Kirişçi bundan sonra sitemizde de yazılarıyla bizlerle olacak. Sitemiz adına kendisine hoş geldin diyoruz.

Bugün yayınladığımız ilk yazısında Kirişçi, Referandum tartışmalarının sıcaklığı henüz geçmemişken konuyu tekrar gündeme getiriyor. Kirişçi, yaşanan sürecin İslami kesimde zihin karışıklığına sebep olduğunu ve müslümanların zihin dünyasındaki sağlıksızlığı ortaya çıkardığını vurguluyor.

 

Referanduma sunulan değişikliklerin “Değişim ancak Allah’ın istediği şekilde olduğunda kabullenilebilir bir durum ve tutunacak bir dal mesabesinde” olduğunun altını çizen Kirişçi “Sorun bu değişimi tanımlama, içinde var olma ya da karşı durma noktalarını belirleme, safları netleştirme şeklinde ortaya çıkmakta; yorum farklılıkları değişimin içinde ve dışında olmayla bizleri karşı karşıya bırakmaktadır.” diyor.

 

Sayın Kirişçi’ye tekrar teşekkürlerimizi sunarken, yeni yazılarını sabırsızlıkla bekleyeceğimizi de kendisine hatırlatıyoruz.

 

Değişmeyen ne kaldı?

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-1 / 8 °C
İstanbul
8 / 16 °C
İzmir
10 / 17 °C