Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaatle ilgili ikinci kitap
20 Eylül 2010 / 10:13
Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın emniyet içindeki Fethullah Gülen'ci kadrolaşmayı anlatan kitabının ardından aynı konuda bir kitap daha yayımlandı.

CUMHURİYET

 

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın “Haliç’te yaşayan Simonlar; Dün Devlet Bugün Cemaat”, adlı kitabının ardından “polisteki cemaat kadrolaşmasını” anlatan bir kitap daha çıktı.

Gazeteci Zübeyir Kındıra, 1999’daki, “Fethullah’ın Copları” adlı kitabından sonra “Cemaatin Copları” adıyla ikinci kitabını yazdı. Polis Akademisi’nde de öğrenim gören Kındıra, bu hafta yayımlanan yeni kitabında, TİB’de Teknik Daire Başkanlığı’na Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından atanan Basri Aktepe, eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek başta olmak üzere adı “cemaatçi” kadrolar arasında geçen isimlerle ilgili bilgilere yer veriyor.

Kitapta ayrıca, “polisin en kritik birimlerinde görev alanlar ve bunlar hakkında polis müfettişlerinin yaptığı araştırmalarla” farklı tarihlerde hazırlanan raporlarda “isimleri ‘Cemaatçi’, ‘Fethullahçı’ diye sayılan isimlerin hangilerinin istihbarat, KOM, Personel, Eğitim kurumları gibi kritik birimlerde görev aldıkları ve bu isimleri hükümetlerin bile kolay kolay değiştiremediği” tanıklık ve belgelerle anlatılıyor. Kitapta, Polis Akademisi ve polis meslek yüksek okullarına öğrenci alımında yaşanan ‘hileli kura’ örnekleri de anlatılıyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C