Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye Yardım Gemisi, Gazze’ye gidiyor
20 Eylül 2010 / 06:39
650 ton yardım yüklü bir geminin 19 Eylül Pazar günü Suriye'nin Tartus Limanı'ndan Gazze'ye doğru yola çıktığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

İnsani yardım gemisinin Suriye halkının Gazze sakinlerine hediyesi olarak ve Gazze halkının Siyonist işgal devletinin düşmanca saldırılarına ve ablukaya karşı mücadelesine destek amacıyla gönderildiği ifade edildi.

Suriye Kızılayı'ndan sorumlu Devlet Bakanı Beşşar Eş-Şaar'ın Tartus Limanı'nda yaptığı açıklamada Mısır'ın El-Ariş Limanı aracılığıyla Gazze Şeridi'ne gönderilen geminin 650 ton yardım taşıdığını ve yardımların 40 tonundan fazlasının tıbbi malzeme ve ilaç olduğunu söyledi.

Suriye halkının her kesimiyle yardım kampanyasına iştirak ettiğine işaret eden Eş-Şaar, özellikle yerel toplum kuruluşlarının ve ekonomik faaliyetlerin yardım kampanyasına büyük katkılarının olduğunu bildirdi.

Suriye Devlet Bakanı Beşşar Eş-Şaar, Gazze Şeridi'ne gönderilen yardım gemisinin Gazze halkının acılarını hafifletmesini ve Siyonist işgal devletine karşı direnişine katkıda bulunmasını ümit ettiklerini ifade etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-8 / 6 °C
İstanbul
11 / 15 °C
İzmir
10 / 17 °C