Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abbas'a Yakışan Tavır Başkaydı
24 Nisan 2010 / 20:30
“Abbas, Filistin konusunda bir barış girişimi başlatmalıydı” diyen Ebu Şemmale: “Mahmut Abbas, İşgal Devletiyle Amerika’nın Esiridir”

Filistin Enformasyon Merkezi

Filistinli araştırmacı yazar Fayiz Ebu Şemmale, Filistin barışı için bir girişim önermekten aciz olan Mahmut Abbas’ın dünyadaki bütün Yahudilerle diyalog kurmaya hazır olduğunu söylemesini eleştirerek, Abbas’a yakışan tavrın İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile diyalog kurmaya hazır olduğunu ilan etmesi olduğunu ifade etti.

Bugün (24 Nisan Cumartesi) Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada Ebu Şemmale şöyle dedi: “Mahmut Abbas Siyonistlerden yana tavır takınan Amerikan İdaresi’nin acziyetinden bahsederken Amerika Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell ile görüşebiliyor. Dünyadaki bütün Yahudilerle diyalog kurmaya hazır olduğunu ilan ederek de şimdiye kadar bir netice vermeyen anlamsız görüşmelere bir çıkış yolu arıyormuş havasını vermek istiyor”.

Filistinli araştırmacı, “Mahmut Abbas’ın yaşanan gelişmeleri ve değişimleri görmesine rağmen anlamsız barış görüşmeleri sürecinde ısrar etmesi kendisinin Amerika’nın ve Siyonistlerin ortaya koyduğu politikaların esiri olduğunu gösteriyor” dedi.

Filistinli grupların Abbas’ın politikalarına karşı sessiz kalmalarını da eleştiren Ebu Şemmale, FKÖ’nün de Arap Birliği vasıtasıyla Abbas’ın attığı adımları siyasi olarak kamufle ettiğini ifade etti.

Abbas’ın Batı Yaka’yı Gazze ile kıyaslamasının yanlış olduğunu belirten Ebu Şemmale, Batı Yaka’da direnişçiler Abbas güçleri tarafından tutuklanıp zindanlara atılırken, Gazze’de yönetim ve direnişin düşmana karşı koymak için gece gündüz hazırlık yaptığını ve askeri gücünü artırmaya çalıştığını ifade etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C