Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zaman’ın haber farkı
17 Eylül 2010 / 12:59
Dün İsrail kaynaklı bir iddia gündeme taşındı. İslam ve müslümanlar karşısında tavrı ve duruşu belli olan İsrail, Hamas topraklarından 9 havan topu atıldığını, bunun 2 tanesinin ise forforlu olduğunu öne sürdü.

İddianın doğruluğu şu ana kadar ispatlanmış değil. Hamas tarafından resmi bir açıklama da yapılmamış durumda.

 

Tüm gazete ve ajanslar konuyu İsrail’in iddiası şeklinde haberleştirirken, Zaman gazetesinde yayınlanan haberde ise bunun iddia olması es geçilerek, İsrail doğru bir kaynakmışcasına ‘İsrail açıkladı’ şeklinde yansıtıldı.

 

Zaman’ın haberinde “İsrail, Gazze Şeridi'ndeki Filistinli militanlar tarafından geçtiğimiz gün atılan 10 dolayındaki havan mermisinden ikisinde fosfor bulunduğunu açıkladı.” denildi.

 

İsrail'in Ynet adlı sitesinden alınan haberde ayrıca Filistinli mücahidlerin, kötü çağrışım yapan bir kelime olan militan şeklinde tanımlanması da dikkat çekti.

 

Mavi Marmara olayında olduğu gibi, yalan söylemekten çekinmeyen ve müslümanlara karşı bunu bir koz olarak da kullanan İsrail’in iddiaları ispatlanmadıkça kabul edilemeyeceği biliniyor. Hele ki durum müslümanlar aleyhinde olduğunda, müslümanların bu konuda hassasiyetlerinin en üst seviyede olması inançlarının gereğidir.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
İ. KÖKSAL
17 Eylül 2010 Cuma 17:41
:)
Şaşmamak lazım gelir. Zaman bu Zaman'a göre Zaman haberleri.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
3 / 11 °C
Hakkari
-4 / 9 °C
İstanbul
7 / 8 °C
İzmir
6 / 15 °C