Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kassam Komutanı Şehit düştü
17 Eylül 2010 / 10:38
Kassam komutanı İyad Şelbaye fedakârlık ve direniş dolu bir hayatın ardından Rabbine kavuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’nın Tulkerem şehrine bağlı Nur Şems mülteci kampına baskın düzenleyerek Kassam komutanı İyad Esad Şelbaye’yi (37) şehit etti.

Kassam Tugayları yetkilileri, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptıkları özel açıklamada işgal güçlerinin bu sabah (17 Eylül Cuma) erken saatlerde baskın yaptıkları evlerden birinin Kassam komutanı Şelbaye’ye ait olduğunu ve evde buldukları Kassam komutanını yakın mesafeden vurup şehit ettiklerini belirttiler. Yetkililer devamla, Şelbaye’nin fedakârlık ve direniş dolu bir hayatın ardından Rabbine kavuştuğunu ifade ettiler.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre Nur Şems mülteci kampına çok sayıda askerle baskın yapan işgal güçleri aramaların sonunda Hamas’ın lider ve mensuplarından 15 kişiyi tutukladı. İşgal askerlerinin baskınlarda gerçek mermi ve ses bombalarını kullandıkları ifade edildi.

Operasyon başlamadan önce işgal ordusuna bağlı 15 zırhlı aracın kampın girişini kapattığını belirten muhabirimiz, işgal güçlerinin giriş ve çıkışları kontrol altına aldıktan sonra piyade ve özel birliklerle baskınlara başladıklarını söyledi.

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
zawa
17 Eylül 2010 Cuma 13:57
inne lillehi ve inne ileyhi raciun
inne lillehi ve inne ileyhi raciun
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C