Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amerika şüphelileri de öldürüyor
15 Eylül 2010 / 22:42
İnsansız uçaklarıyla Pakistan’da bombalama yaptı ve 12 müslümanı daha öldürdü.

Taliban’ın kalesi olarak bilinen Veziristan bölgesi Amerikan zulmünden kurtulamıyor. Bölgeye sayısız operasyon düzenleyen ama Taliban’a zarar veremeyen Amerika hırsını bölge insanından çıkarıyor.

 

Son günlerde aralıksız yaptığı bombalamalar ile tam bir katliam yapan ve Pakistan’ın da göz yumduğu açık olan olaylarda ajansların bildirdiğine göre 3 Eylül’den bu yana katledilen müslüman sayısı 68 çıktı.

 

BBC’nin rakamlarıyla 2009 Ocak ayından bu yana düzenlenen saldırılarda 700’den fazla müslüman Amerikan bombaları ile hayatını kaybetti.

 

Aralıksız süren bu katliamlarda Amerika’nın amacının, halkın Taliban’a olan desteğini kırmak ve aynı zamanda bu destek yüzünden bölge halkını cezalandırmak olduğu düşünülüyor.

 

2001 yılından bu yana Türkiye’nin de dahil olduğu bütün Nato ülkelerini yanına alarak Afganistan’a giren Amerika büyük bir yenilgiye uğramak üzere olmanın baskısını yaşıyor. Bugüne kadar Taliban’a ciddi bir zarar veremediği gibi, Taliban’a karşı direnmekte de güçlük çekiyor. Dün Afganistan’dan gelen haberlerde Taliban’ın Nato güçlerine düzenlediği operasyonda 5 yabancı askerin öldürüldüğü bildirilmişti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C