Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batı kafası Kur’an’dan intikam alıyor!
13 Eylül 2010 / 19:13
Kur’an’a karşı son aylarda Batı’da artan oranda bir karşıtlık sergileniyor. Bunun son örneği de YouTube’da ortaya çıktı. YouTube’un siteden kaldırdığı görüntülerde Kur’an ve İncil sayfalarından sigara yapan ve içen bir şahıs görünüyor.

Kur'an-ı Kerim ve İncil'den sigara yapıp içti

 

MİLLİYET

 

ABD’de fanatik bir papazın Kur’an-ı Kerim yakma projesiyle tüm dünyayı ayağa kaldırmasının ardından, Kur’an-ı Kerim ve İncil’in sayfalarını yırtıp sigara kağıdı olarak kullanan Avustralyalı bir hukuk profesörü kızağa alındı.

 

Ateist bir grubun üyesi olduğu belirtilen Profesör Alex Stewart, görüntü paylaşım sitesi YouTube’da, iki kutsal kitabın sayfalarını yırtıp tütün sararken ve yaptığı sigaraları içerken de "hangisi daha iyi yanıyor?" derken görülüyor.


"İncil mi Kur’an mı, hangisi daha iyi yanıyor?" başlıklı 12 dakikalık görüntü, haftasonunda yayınlandıktan sonra YouTube’dan kaldırıldı.


Bu görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Queensland Teknoloji Üniversitesi, Stewart’ı bugünden itibaren kızağa aldığını bildirdi.


Üniversitenin Rektör Yardımcısı Peter Coaldrake, "üniversite yönetimi olarak bu tip şeylerden son derece üzüntü duyduklarını ve hayalkırıklığına uğradıklarını" kaydetti.


Eylemiyle olay yaratan Alex Stewart da yaptığı açıklamada, ifade özgürlüğü hakkını kullanmak istediğini belirtti ve "Video tabii ki şakaydı" dedi.


Avustralyalı profesör, görüntülerde içtiğinin de esrar değil, çimen filizi olduğunu ifade etti.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 13 °C
Hakkari
-2 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C