Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oy kullanamayan Kılıçdaroğlu
13 Eylül 2010 / 06:49
Referandum sürecinde herkesten sandığa gitmesini ve ‘hayır’ oyu isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sandığa gidip ‘hayır’ oyu veremedi.

STAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı döneminde ikametini İstanbul Kağıthane’ye taşıyan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikamet adresine daha sonra başka birisi taşındığı için güvenlik güçleri resmi bir tutanakla Kılıçdaroğlu’nun bu adresten ayrıldığını bildirdi. İkametini Ankara’ya almayı unutan Kemal Kılıçdaroğlu, seçmen kütüğünden düştü.

YOĞUN KAMPANYADA UNUTULMUŞ!

YSK ile yoğun bir görüşme trafiği içine giren CHP yönetimi istediğini alamayınca, sandıklar kapanana kadar suskun kalmayı tercih etti. Parti içinde ciddi gerginlikler yaşandığı öğrenilirken, CHP, polisi suçladı. Emniyetin Kılıçdaroğlu’ndan habersiz ikametten ayrıldığı yolunda tutanak hazırladığı belirtilen açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun seçmen listesinde olup olmadığının neden kontrol edilmediğine mazeret olarak da “yoğun referandum kampanyası” gösterildi. CHPMYK üyesi Gürsel Tekin ise, “Eksik bizde özür dileriz”  dedi.

‘KONTROL ETME GEREĞİ DUYMADIM’

Kemal Kılıçdaroğlu, oy kullanamaması ile ilgili “Kaydım siliniyor, haber verilmiyor. Polisleri oraya kim gönderdi? Kaydımı kontrol etme gereği duymadım” diye konuştu. Seçim sonuçlarına ilişkin de seçmene iktidar baskısı olduğunu savundu, “Yüzde 42 bizim için  başarı” dedi.  

Uyarılmıştı ama!

Zaman Gazetesi, 6 Ağustos’ta Kılıçdaroğlu’nun referandumda oy kullanamayabileceği konusunda bir haber yayınlamıştı. Kılıçdaroğlu, bu iddiaları 8 Ağustos’ta yalanlayarak milletvekillerinin her sandıkta oy kullanabileceğini” iddia etmişti.

Twitter’da espri konusu

Erdil Yaşaroğlu: Espri falan yapmıycam. Böyle komik.

Alican Sevim: Yapma be Kılıçdaroğlu, yapma be...

Nil Bayındır: Kılıçdaroğlu, “Sandık beni sevmedi. Önümüzdeki seçimlere bakıcaz” demiş!

Fatih Iraz: BDP’den açıklama: Kılıçdaroğlu’na oy kullanmaması yönünde baskı yapmadık!

Cüneyt Özdemir: Kılıçdaroğlu ortada yok. Nerede olduğunu bilen de yok.

Çağlayan Dündar: Oy kullanmayan bir parti lideri olarak tarihe geçti.

Berk Yaman: Kılıçdaroğlu, zarfını çeyiz sandığına atmış!

Ceren Yağcı: Bize gaz verdi verdi, kendi boykota gitti!

Bay Asabi: Kılıçdaroğlu’na komplo kurulmuş!

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-1 / 8 °C
İstanbul
8 / 16 °C
İzmir
10 / 17 °C