Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amerikan yalanı: İslam’la savaşmıyoruz
12 Eylül 2010 / 14:59
Medyasıyla, askeriyle, şirketleriyle, kültürüyle ve kanunlarıyla Batı sistemini dünyanın her köşesine pompalayan, buna engel olan her şeyi sorun gören ve ortadan kaldırmaya çalışan Amerika’nın Başkanı İslam’la savaşmadıklarını öne sürdü.

Henüz Irak’tan çekilerek, Irak’ta Müslümanlarla savaşmayı kısmi olarak bırakmış Amerika dokuz yıldır Afganistan’da savaşanın kendisi değil başkası olduğunu düşünüyor sanki. Afganistan’da fiili olarak Müslümanlarla savaşan, bu savaşın içine Pakistan’ı da sokmaya çalışan ve o yapmıyor diye Veziristan bölgesini kendisi bombalayan Amerika 11 Eylül törenlerinde İslam ile savaşmadıklarını öne sürdü.

 

Fiili olarak yağdırdığı bombaların yanında kültürel yozlaştırma çalışmaları, İslam’ın karalanması için her türlü kampanyanın düzenlenmesi, İslam adına konuşması için küresel sistemin gücüne boyun eğen, her türlü uzlaşmaya açık, İslam adına taviz vermekten çekinmeyen müslümanların ön plana çıkarılması Amerikan politikalarının bel kemiğini oluştururken söylenen İslam’la savaşmıyoruz sözü farklı amaçlar taşındığını gösteriyor.

 

Batı düşüncesinin, hayat tarzının, gücünün yayılmasını engelleyebilecek tek güç olan İslam’a karşı Amerika’nın verdiği savaş dillere destan olmuş iken Başkan Obama’nın, Amerikan ve Batı çıkarları doğrultusunda, İslam’ı düşman görmedikleri yalanını savurmak zorunda olduğu anlaşılıyor.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 11 °C
Hakkari
-4 / 8 °C
İstanbul
7 / 11 °C
İzmir
7 / 15 °C