Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"O yakmazsa biz yakarız"
12 Eylül 2010 / 13:31
Dünyayla adeta dalga geçen meczup rahip Terry Jones baskılar üzerine geri adım attı ancak “O yakmazsa biz yakacağız” diyen Tennesse’de Papaz Danny Allen, pastör papaz Bob Old ile birlikte bahçede Kuran yaktı.

VATAN

 

ABD’de 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde Kuran-ı Kerim yakacağını açıklayarak tüm dünyanın tepkisini üzerinde toplayan rahip Terry Jones, dün New York’a gitti ve burada NBC televizyonuna konuştu. Havaalanında bir basın ordusuyla karşılanan rahip Jones, 11 Eylül saldırılarının yapıldığı yerde inşa edilmesi beklenen caminin yerinin değiştirilmesi karşılığında bu eylemi sonlandırdığına yönelik iddialara yanıt verdi.

Jones, 11 Eylül saldırılarının düzenlendiği “sıfır noktasında” cami inşa edilse bile, kilisesinin kesinlikle Kuran-ı Kerim yakmayacağını ifade etti. “Kilisemin hedefi İslam’ın çok radikal ve tehlikeli bir unsur olduğunu göstermekti” diyen Jones, bu konudaki görevlerini kesinlikle başardıklarını iddia etti. New York’a bulunan Jones, NBC televizyonunda yaptığı açıklamada da, ‘sıfır noktası’na cami inşa edilse bile, kilisesinin kesinlikle Kuran yakmayacağını söyledi. “Kilisemin hedefi İslam’ın çok radikal ve tehlikeli bir unsur olduğunu göstermekti” diyen Jones, NBC’ye yaptığı açıklamada, “Tanrının bunu durdurmamızı emrettiğini hissediyoruz. Ne bugün, ne de hiçbir zaman. Asla Kuran yakmayacağız. Bu plan tamamen iptal olmuştur” dedi.

 

‘O yakmazsa biz yakarız’ dediler

Ancak Jones’un bu açıklamasının hemen öncesinde yeni provokatörler ortaya çıkmakta gecikmedi. Aynı Jones gibi çok küçük cemaat grubuna sahip olan Bob Old adlı Tenessee’li bir rahip, “O yakmazsa ben yakacağım” diyerek bir Kuran’ı ateşe vereceğini, bunu videoya kaydedip hemen YouTube’dan dünyaya göstereceğini açıkladı. Kansas’taki çok marjinal bir kilise de 11 Eylül saat 12.00’de bir Kuran’ı Amerikan bayrağıyla birlikte yakacaklarını ilan etti, hatta bunu gösteren bir animasyonu da internet sitesine koydu. Yine rejim muhalifi Tyranny Response Team adlı Wyoming merkezli bir grup, eyalet meclisi önünde Kuran yakacaklarını duyurdu ve herkesi bunu izlemeye davet etti. Son olarak Obama’ya karşı bir muhalefet hareketi olarak kurulan “Çay Partisi Har
eketi”nin Indiana şubesi lideri Andrew Beacham, “Ben de Beyaz Saray’ın önünde bir Kuran’ı yırtarak parçalayacağım” açıklamasını yaptı. 


Afganistan’da ise 10 binlerce kişi Kuran yakılmasını protesto için sokaklara döküldü. Polisin kalabalığın kontrolden çıkması üzerine havaya açtığı ateş sonrasında 4 kişi yaralandı.

 

ABD’DE PROVOKATÖRLER GÖZALTINA ALINDI

Tennesse’deki bir rahip Kuran yaktı!

ABD’DE Dünyayı günlerdir tedirgin eden Floridalı rahip Terry Jones, dün TV’ye çıkıp Kuran yakmayacağını yeniden açıkladı. Ancak “O yakmazsa biz yakacağız” diyen Tennesse’de Papaz Danny Allen, pastör papaz Bob Old ile birlikte bahçede Kuran yaktı. Washington’da da Beyaz Saray önünde Kuran sayfalarını yırtacaklarını belirten 6 kişilik grup, bu eylemlerini yapınca gözaltına alındı. New York’ta da 11 Eylül saldırılarının yapıldığı bölgede bir provokatör, elindeki Kuran’dan birkaç sayfayı yırtarak çakmağıyla yakınca polisçe anında gözaltına alındı.

Bu yazıya toplam (3) yorum eklenmiştir.
nuri
16 Eylül 2010 Perşembe 16:53
papaz gibi olmak
evlerinde Kur-anı asılı tutmakla şu aciz papazdan nekadar farkımız varki? o resme bakıp kızanlar; önce Kur-anlarını anladımı acaba? biz bırakalım elin papazını kendi papazlığımızı düşünelim?
Ali DURMUŞ
14 Eylül 2010 Salı 08:54
Tebbet yedâ...
"Ebu Leheb'in iki eli kurusun....Kurudu da.."
mbozac
12 Eylül 2010 Pazar 17:06
aateş
cehennem odunları....
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 13 °C
Hakkari
-2 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C