Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’de 2. ‘rahibe’ skandalı
10 Eylül 2010 / 08:02
CHP’de 2. ‘rahibe’ skandalı Antalya’da CHP’lilerin dağıttığı bir dergi, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın ‘Hayır’ propagandasını kapağına ‘Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmemesi için evet’ afişini basarak yaptı

STAR

CHP’nin İstanbul Avcılar’da ve Diyarbakır’da imza attığı  ‘Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmemesi için evet’ yazılı afiş skandalının ikincisi Antalya’da yaşanıyor. CHP’li Büyükşehir Belediyesi, İl Başbakanlığı, ilçe belediyeleri ve ilçe başkanlıkları tarafından dağıtıldığı iddia edilen Kaktüs Dergisi’nin arka kapağında Avcılar ve Diyarbakır’daki afişte yer alan sözlere yer verildi.

BAŞKANLARIN FOTOĞRAFIYLA

‘Antalya kararını verdi’ başlığı ile piyasaya çıkan derginin arka kapağında ‘skandal rahibe afişi’nin yanı sıra CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Gülay Bolatan, CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen,  CHP’li Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Ayhan Zor’un fotoğrafları yer aldı. Bu isimlerin 12 Eylül’deki anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ oyu verecekleri duyuruldu.

İMZA PARTİZAN YAZAR!

Skandal ifadenin nereden alındığı da derginin kapağında açık açık yazıldı. Yazının sonundaki ‘Can Ataklı, Bakın bazıları neden Evet diyecekmiş, Vatan Gazetesi/4 Ağustos 2010’ ifadesi dikkat çekti. Avcılar’daki skandala adı karışanlar da ifadelerinde afişteki ifadelerin Can Ataklı’nın köşesinden alındığını açıklamıştı. 

‘KOMPLO’DAN CHP ÇIKMIŞTI

Avcılar’daki afiş skandalının ardından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim hiçbir bilboardda afişimiz yok. Bu bize yapılmış komplo” diyerek hükümeti suçlamıştı. Bir gün sonra afişlerin Avcılar Belediyesi tarafından asıldığı ortaya çıkmıştı. 

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AKAYDIN

İŞTE O DERGİ

CHP’lilerin ‘Hayır’ propagandasını yapan Kaktüs’ün skandal ‘rahibe afişli’  arka kapağı Antalya’da büyük tepki gördü.  

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
1 / 13 °C
Hakkari
-2 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C