Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ne bekliyorsun İstanbul’da yap
08 Eylül 2010 / 06:09
Başbakan Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe’de görüştüğü U2’nun solisti Bono’nun, “Biz İbrahimi (Semavî) dinler ile ilgili bir organizasyon yapmak istiyoruz” sözleri üzerine, “Ne bekliyorsun? İstanbul’da yap” dedi.

HÜRRİYET

Bono da Erdoğan’a, “Zaten benim de aklıma şimdi İstanbul geldi” karşılığını verdi. Katıldığı bir televizyon programında Bono ile görüşmesinin detaylarını anlatan Erdoğan, şunları söyledi: “Biz İbrahimi dinler ile ilgili bir organizasyon yapmak istiyoruz’ dediler, Hristiyanlık, İslam ve Musevilik ile ilgili olarak. ‘Ben bunu Kudüs’te yapmak isterim, ama orada sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim’ dedi. ‘Ne bekliyorsun? İstanbul’da yap’ dedim. ‘Zaten benim de aklıma şimdi İstanbul geldi’ dedi. Bir diğeri ‘Kordoba’ dedi.

Alt yapısı müsait

‘Medeniyetler ittifakında bir ülkeyiz, orası da olabilir ama İstanbul bu işe daha yakışanıdır’ dedim. Çünkü İstanbul da üç dinin buluştuğu, birleştiği bir şehir ve eserleriyle her şeyi var, alt yapısı çok müsait. İstanbul’u öncelikli olarak bu işte değerlendirecekler. Gereği neyse biz de yaparız.”

Erdoğan, “U2’nun solisti Bono’dan özel bir istek aldınız mı?” sorusuna, grup üyelerinin Türkiye’yi gördükten sonra AB’de olmadığı için çok üzüldüklerini söylediklerini aktardı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-4 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C