Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazze’li çocuklardan Pakistan’lı kardeşlerine yardım
06 Eylül 2010 / 18:58
Gazze’deki bazı hayır kurumlarıyla çocuk haklarıyla ilgilenen dernekler, Pakistan’daki sellerden etkilenen çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Kampanyanın duyurulması için dün (05 Eylül Pazar) Gazze’de düzenlenen basın toplantısına katılan girişimcilerden Nur En-Nemnem adındaki Filistinli çocuk şöyle dedi: “Gazzeli çocuklar olarak barbar ve vahşi savaşlarla zalim kuşatmanın ağır faturasını yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu olumsuz süreç çocukluğumuzu elimizden alıp götürdü. Şimdi bizler duygu olarak büyükler gibi olmaya başladık. Sellerin vurduğu Pakistan’da masum çocukların başına gelen felaketler bizi derinden üzmüştür. Filistinli çocuklar olarak bizler kendimizi bu çocuklara yakın hissediyoruz.”

Yaşanan ambargo ve kapatılan sınır kapıları nedeniyle Gazzeli çocukların Pakistan’daki kardeşlerine yardım elini uzatamamanın hüznünü yaşadıklarını söyleyen Nur sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyonist işgal yönetimi devasa ve barbar gücüyle bizi toprağımızdan atamadı, atamaz da. Filistin vatanımızı özgürleştirecek ve bütün dünyayı aydınlatacağız.”

Diğer taraftan Gazze’deki Çocuk Hakları Derneği Başkanı İtimat Tarşavi de yaptığı açıklamada, Pakistanlı çocuklara yardım fikrinin çocuklardan geldiğini belirterek, başka derneklerle birlikte bu kampanyayı Ramazan bayramına kadar sürdüreceklerini ifade etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
2 / 13 °C
Hakkari
-6 / 9 °C
İstanbul
11 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C