Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’nin iddiasına AB’nin yanıtı
05 Eylül 2010 / 08:33
Kılıçdaroğlu’nun “AP ve AB üyeleri Kapalıçarşı’da hükümetten rüşvet aldı” iddialarına AB’den sert cevap: Çıldırmış olmalı... Delilik... Saçmalık...

STAR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye’deki anayasa değişikliğini desteklediklerini açıklayan Avrupa Parlamentosu ve AB Komisyonu üyelerinin “Kapalıçarşı’da rüşvet aldıkları” iddiası Brüksel’de şok etkisi yarattı. Kılıçdaroğlu’nun “Anayasa değişikliğini desteklemesi için limuzinlerle karşılanıp, Kapalıçarşıya götürüldü, hediye alındı” iddiasında bulunduğu Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen, “Bu iddialar çok saçma. Bu konuda daha fazla yorum yapmayacağım” dedi.

Avrupa Yeşiler Eş Başkanı ve Avrupa Parlamentosu  üyesi Kızıl Dany Danel Cohn Bendit, açıklamaların saçma, apalca ve çılgınca olduğunu söyledi. Bendit, “Brüksel’e geleceğini duyduk. Kendisiyle görüşmemizde bu sözlerinin delilik olduğunu söyleyeceğim” dedi. Star’ın sorularını yanıtlayan AB Komisyonu üyesi Stefan Füle’nin sözcüsü Angela Filote de, “Rüşvet aldığı dediği arkadaşımız Ferran Türkiye’ye gitmedi bile” dedi.

Brüksel’de onu ciddiye almazlar

Türkiye - AB Karma Parlamento Komisyonu eski Eşbaşkanı Joost Lagendijk ise “Çok saçma. AB Komisyonu ya da AB Parlamentosu üyelerine rüşvet veremezsiniz çünkü daha önce ellerinde dayanaklı, güçlü savlarla, neden anayasa paketini desteklediklerini söylemişlerdi. Brüksel kendisini bu iddialarını ciddiye almayacaktır” dedi.

ZEYNEP TUĞRUL - SAADET ORUÇ

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C