Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erbakan: Seneye iktidarız
04 Eylül 2010 / 13:05
Erbakan“Biz yüzde 3 - 4'lerden yüzde 40'lara çıkma ustasıyız. Önümüzdeki seçimlerde iktidara gelip yeni bir Türkiye, yeni bir dünya kuracağız” dedi.

Turan GÜLTEKİN-RADİKAL

İZMİR - Necmettin Erbakan, Saadet Partisi İzmir İl Teşkilatı tarafından Buca Birlik Otel'de bugün düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Erbakan, iftar yemeğinin ardından Ramazan Ayı'nın faziletlerinden kainatın yaratılışına, dünya siyasetinden Milli Görüş'e pek çok konuda yaklaşık bir saat boyunca partililere seslendi.

‘İNSANLIK YOK OLMAK ÜZERE’
Bütün insanlığın yok olma ile karşı karşıya olduğunu dile getiren Erbakan, Kapitalizm ile Komünizmin kardeş olduğunu söyleyerek, “Komüzinzm 80 yıl zulmetti gitti. Komünizm'de ezen devletti Kapitalizm'de ise 300 Yahudi Ailesi'dir. 6 milyar insan olarak bu Yahudi aileleri tarafından sömürülüyoruz. İnsanlık kaybolmakla karşı karşıyadır. Nasıl Komünizm iflas ettiyse Kapitalizm'de iflas edecektir. Bunların yerine Adil Düzen gelecektir. İnsanlığı Adil Düzen kurtaracaktır. Bundan dolayı mecburi istikamet Adil Düzen’dir. Bunu canımız istiyor diye yapmıyoruz. Yapmazsak yok olacağız. Dünyanın kurtulması için üzerinizdeki mesuliyetin ne kadar ağır olduğunu hatırlatmak için söylüyorum size” dedi.


Yeryüzünde hak ve adalet olmadığını bütün sorunların bu yüzden kaynaklandığını ifade eden Erbakan, insanları “Avans almış müteahhite benzeterek, “Rabbımız'a teşekkür borcumuz var. Bizi yılan olarak yaratabilirdi, insan olarak yarattı, o yüzden şükretmemiz lazım. Nasıl şükredeceğimizi Rabbimiz gösterecek. Bize cihat emrediyor. Cihat bütün insanlığın saadeti için yeryüzünde hak ve nizamın kurulması için hep birlikte disiplinli bir şekilde çalışmak demektir. Yer yüzünde hak adalet olsa ne olur? Zimbabve'deki açlar doyar Türkiye'de fakir kalmaz. Bunun için de sevap alırsın buna cihat denir. Neden bütün insanlığın saadeti için. Bir araya gelip el birliği ile çalışıp yer yüzünde hak adalet için insanlık görevidir bunu yapmak için bir aradayız” diye konuştu.

Birleşmiş Milletler raporlarına göre dünyada 2 milyar insanın içecek su bulamadığını, her gün 30 milyon çocuğun ilaçsızlık yüzünden öldüğünü belirten Erbakan, dünyanın ırçkı emperyalizmin eline düştüğünü ve adaletsiz bir yer haline geldiğini söyledi. Asıl sorunun hak anlayışında olduğunu anlatan Erbakan, “İki çeşit hak anlaşıyı vardır. Biri peygamberlerin anlayışıdır. Buna göre hak adaletten doğar. Diğeri de firavunların hak anlayışıdır. Buna göre de hak güçten doğar. Kuvveti hak sebebi sayar. Hakka önem vermezsen zalim olursun. Bugünün hak anlayışı firavunlardan geliyor. Mısır, Roma, Yunan ve batı kökleri buradan geliyor dolayısıyla Bush Irak petrollerinde ‘Benim menfaatim var çıkartırım’ diyor. Terbiye edilmemiş aygır gibi her tarafı tekmeliyor neden çünkü öyle bir muhitte yetişmiş peygamberlerin hak anlayışını bilseydi bunlar olmazdı. Dünya tarihinde ne zaman hak üstün tutulmuşsa saadet ne zaman kuvvet üstün tutulmuşsa zulüm olmuştur. Bugün bir ayrım noktasındayız ya Milli Görüş'e sarılacağız saadete ulaşacağız veya işbirlikçi partiliere meyledeceğiz yeniden firavun zulmü içerisinde Zimbabve gibi inim inim inleyeceğiz. Bu dönüm noktasında bu ramazanı yaşıyoruz. Bütün insanlığı düşünmekle zorunda olduğumuz için tarihe baktık bulunduğumuz noktanın büyük mesuliyetini biliyoruz” dedi.

Irkçı emperyalizmin 350 yıldır bütün insanlığı sömürdüğünü vurgulayan Erbakan, “Siyonizm oynadığı üç kağıt oyunlarıyla bütün insanlığı soyuyor. Osmanlı durduruldu ve Siyonizmin hakimiyeti başladı. Şimdi biz tarihi, aslolan yoluna sokmanın mücadelesini veriyoruz. Faizci kapitalist sistem yıkılacak ve yeni adil bir düzen gelecek. Üç kağıt ekonomisi ile dünyayı dolandırıyorlar. Yeşil dolar, Sarı Amerikan tahvili ve Beyaz Merkez Bankası kağıtları ile 20 trilyon dolar Amerika'nın elinde. Yeşil, Sarı ve Beyaz kağıtlarla üçkağıtçılık yapıyorlar. Dünya bu kapitalistlere çalışıyor. Efendim şimdi ben hacca gideceğim. Bir Türk uçağıyla gideceğim ki, param Türkiye’de kalsın. Sen öyle zannediyorsun. Türk uçağına biniyorsun. Türk uçağı havalanıyor. Uçmak için ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) üyesi olması gerekiyor. ICOO, Rockefeller denilen Yahudinin kuruluşu. Bilet parasının yüzde dokuzunu vermezsen üye olamazsın. Dünyada kim nereden nereye gidiyorsa, yüzde dokuz yahudiye ödüyor, ondan sonra bir yerden bir yere gidiyor. (Efendim, ben Yahudi'ye para ödemek istemiyorum. Onun için hacca gemiyle gideceğim) derse, geminin açık denizlere açılması için loyd almak gerekiyor. Loyd’un yüzde 9'u da Yahudi'ye veriliyor. Bu Loyd hakkı da Yahudi’nindir” diye konuştu.

‘60 PARTİ BİR YANA SAADET PARTİSİ BİR YANA’
Türkiye'de 60 siyasi parti bulunduğunu, Saadet Partisi dışındakilerin milletvekili olmak, ihale almak, çocuklarını işe koymak için çalıştıklarını, Saadet Partisi'nin ise ‘Allah rızası’ için çalıştığını dile getiren Erbakan, “O yüzden Saadet Partisi bir yana diğer partiler bir yana. Onlar menfaat için çalıştıklarından dolayı sorunları çözemiyorlar. O yüzden Türkiye borçtan inim inim inliyor. Bir tek Saadet Partisi ahiretten, maneviyattan bahsediyor. Bu AKP faizci nizamın en koyusunu yapıyor. Şundan saadet gelmez ben size hikaye konuşmuyorum matematik konuşuyorum. Saadet Partisi dışındaki partiler Avrupa’yı bizden üstün görüyor halbuki bizim medeniyetimiz İslam medeniyetidir Avrupayla kıyas kabul etmez. Avrupalı dediğin yüzünü yıkamayı bilmez be şuursuz adam Avrupalı'nın arkasına düşüp ne yapacaksın? Avrupalı çürümüş sen ecdadını tanımıyorsun. O sebepten dolayı ki bu partilerden hayır gelmez bunların gayesi ‘Boynumuza zincir bağlayın 15 yıl size istediğinizi verelim sonra da köleniz olalım’. Saadet Partisi ne diyor? Biz tarihteki şerefli yerimizi alacağız diyoruz. AKP ve CHP arasında fark yok. İkiz kardeşler ikisi de. AB'ci ikisi de faizci. Düzenden yanadır ikisi de tamamen faizci düzenin bekçisidir, Siyonizmin tahsildarıdır. Bizden vergiyi topluyor götürüp Siyonizme veriyor birbirleriyle kavga ediyor buna çocuklar bile inanmaz kayıkçı kavgasıdır. Bundan dolayı seksen seneden bu yana saadet getiremediler. Herkes aç, kredi kartı borcunu nasıl ödeyecek ona bakıyor. Tarım, sanayi ölmüş ölmüş ölmüş ölmüş. Televizyonları alıp bunları ört bas edemezsin” diye konuştu.

Milli Görüş’ün memlekete şimdiye kadar pek çok büyük hizmet yaptığını dile getiren Erbakan, Fatih Sultan Mehmet'in solcu ya da sağcı değil, Milli Görüşçü olduğunu, AKP’nin aldığı oyların Milli Görüşçüler sayesinde yüzde 40’lara çıktığını, başı türbanlı bir kadının eşinin Cumhurbaşkanı olmasındaki marifetin AKP Hükümeti'nde değil, Milli Görüş'te olduğunu ifade etti. Erbakan, “54'ncü Hükümet zamanında yapılanlar Adil Düzen'in kokusudur. Şimdi kendisi geliyor. Şimdi ustalık dönemine geliyoruz önümüzdeki dönem iş başına gelip yeni adil bir Türkiye’yi kuracağız. Bize inanmayanlar Milli Görüş'ün tarihini bilmiyor. Bizi üç kez yüzde 3-4’e mahkum ettiler. Ne zaman yüzde 40'lara çıksak bizi ortadan kaldırmak için bir şey yaptılar. 80 ihtilalini yaparak bizi meclisten çıkarttılar. Üç beş sene içinde oyumuz yüzde 36'ya çıktı. Bunun üzerine 28 Şubat'ı yaptılar. Şimdi üçüncü hamlemizi yapıyoruz. Biz, yüzde 3 oydan yüzde 40'a çıkmanın ustasıyız onun için biz yeni bir Türkiye, yeni bir dünya kuracağız. Biz yeni bir Türkiye kurmak yeni bir dünya kurmak için heyecanla çalışan bir topluluğuz. Bu sebeple düşük oydan yüksek oya çıkmak mesleğimizdir, bir yıl sonra yapılacak seçimi kazanacağız ve D - 8 çekirdekli büyük bir dünya kuracağız” diye konuştu.

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç ise Erbakan'ın gösterdiği doğrultuda çalışmak için hazır olduklarını söyledi. (dha)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C