Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Filistinli grup, İsrail'e karşı birleşti
03 Eylül 2010 / 08:43
Filistinli 13 grup, "İsrail'e yönelik operasyonlarımız için bir koordinasyon merkezi kurmaya karar verdik" açıklaması yaptı.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
Aralarında Hamas'ın silahlı kanadının da yer aldığı 13 silahlı Filistinli grup, İsrail'e yönelik operasyonlar için bir koordinasyon mekanizması kurduğunu açıkladı.

13 grup adına Gazze'de açıklamalarda bulunan İzzeddin El Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, "Düşman İsrail'e yönelik operasyonlarımız için bir koordinasyon merkezi kurmaya karar verdik" dedi.

Gazze'den Tel Aviv'e roket fırlatma ihtimaline ilişkin bir soru üzerine de sözcü, "Siyonist düşmanı her yerde ve her an vurmaya yemin ederim" cevabını verdi ve Filistin Yönetimi'ni de Batı Şeria'da Hamas sempatizanlarını gözaltına almaya son vermeye çağırdı.

Sözcü, Batı Şeria'nın kuzeyinde bir İsrail aracına yönelik saldırı düzenlediklerini de ileri sürdü, ancak bu bilgi İsrail ordusu tarafından yalanlandı.

İsrail ile Filistin arasında 20 aydır kesik olan doğrudan görüşmelerin yeniden başlamasının arifesinde 4 İsrailli kurşunlanarak öldürülmüş, 2'si de yaralanmıştı. Saldırılar, İsrail karşıtı saldırılarını sürdürme yemini eden Hamas tarafından üstlenilmişti. 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C