Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Referandumda Başörtüsü sorulsaydı (!?)
02 Eylül 2010 / 12:04
Referandum süreci bir dağın tepesinden düşen çığ misali aşağı doğru kayarken her şeyi silip süpürüyor, aykırı olanı unufak edip üstünü örtecek şekilde devam ediyor. Sürece direnenler üzerindeki baskı artıyor.

Bu sürecin Referandumla bitmeyeceği de artık aşikar hale geldi. Önceden sisteme karşı aynı direnişte bulunanların dahi özgürlük adına giriştiği ‘siz neden gelmiyorsunuz’ baskısı 13 Eylül’den itibaren artarak sürecek gibi görünüyor.

 

Bünyamin Zeran da bu durumu yorumluyor. Sistemin ihtiyacı olan taze kan Müslümanlardan temin edilmeye çalışılırken bunun için de özellikle ‘kulluk’ yerine ‘özgürlük’ dillendirilerek işe başlandı, “Allah’a kul olmayı tartışmak yerine daha fazla bireyleşmek, dünyevileşmek, hedonist olmak gündem edildi” diyor.

 

“Allah’ın mescitlerini nasıl ki kafirlerin onarmaya hakkı yoksa müslümanların sorunlarının da kafirlerce çözülmesinin mantığı yoktur.” diyen Zeran “Sistemi red ama daha fazla özgürlük için tağutun getirdiği kısmi düzenlemelere evet diyen kardeşlerimize bulundukları çizgiyi yeniden sorgulamaları gerektiğini hatırlatmak zorundayız” diye de ekliyor.

 

Referandum süreci ve sonrasındaki konumumuz üzerine

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C