Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Atav: 'Ya Muhammed!'
01 Eylül 2010 / 12:57
Gece Yazıları serisine devam ediyor Mustafa Atav.

Bu yazısında Peygamberimizin örnekliğini gündeme alan Atav bu çerçevede bugünü yorumlamaya çalışıyor. Atav, Peygamberi gerçek duruşundan kopararak “Varsa yoksa namazı nasıl kıldığı, orucu nasıl tuttuğu, günde kaç defa ne kadar zikir çektiği, elbisesi, sakalı, boyu posu, hilm/yumuşaklığı, eşlerine nasıl davrandığı, yemeği nasıl yediği, yatağında nasıl uyuduğu vs. vs. gibi konular!” etrafında reyting malzemesi yapıldığını anlatıyor.

 

Allah Resulünün iktidar tekliflerini nasıl reddettiğini de hatırlatan Atav “Kimse gücenmesin ama bir gariplik, bir tuhaflık var bu işte!” diyor ve ekliyor “Müslümanlar sisteme, sistemin ideolojilerine, rejimin verilerini tabulaştıranlara karşı tavır içinde olmaları gerekirken son tartışmalar ekseninde artık birbirlerine tavır alma yarışı içindeler; hâlbuki inanıldığı şekliyle vahyi doğrultuda dostane, kardeşane bir şekilde yapılan uyarıların Müslümanların ortak hassalarının, ortak vicdanlarının dışa vurumu ve tabii ki bir rahmet olarak değerlendirilmesi esasken..”

 

Ya Muhammed!

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
ademoğlu
03 Eylül 2010 Cuma 00:45
1
Evet neden hayatını islama damış değerler kendilerini bir hiç uğruna harcıyor demekki şeytan ve dostları sonunda bozgunçuluğu üst seviyeye
çıkardı ama inanlar neden hala bu mevcut siistemin savunuculuğunu yapmaktalar recepler ,kemalller bahçeler demirlerden ne bekliyor ki ne buacaklarını umut ediyorlar ben söyliyeyim mi ATEŞ yani HAVİYE.
BİLİENLERE VE BİLİPTE UYANANLARA SELAM OLSUN.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-1 / 8 °C
İstanbul
8 / 16 °C
İzmir
10 / 17 °C