Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demokrasi yanlıları kazanacak
01 Eylül 2010 / 07:03
Demokrat Parti (DP) eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, 12 Eylül referandum gününün demokrasinin rönesansı olacağını söyledi.

Zaman gazetesinde yer alan Selim Karahan’ın haberine göre Soylu, "Referandum benim ihraç edilmemden daha önemlidir. O gün milli iradenin iktidar olacağı gündür. Ben ferdim, bir fert mağdur da olabilir ama bir fert mağdur olurken bütün ülke mağrur olacaktır." dedi.

Referanduma 'evet' çağrısında bulunan Soylu, önceki gün Erzurum'daki eski DP mensupları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamları ile iftarda bir araya geldi.

Soylu, "28 Şubat bu ülkede manevi katliamın yanında ekonomik bir kayba neden olmuştur. 1995'te iptal edilen Bankalar Kanunu'nun 69. maddesiyle, yani bankaların içini boşaltanların cezai müeyyidelerinin ortadan kalkmasıyla gelen muhafızlar, bu ülkede 55 milyar dolar hortumlamıştır." dedi.

Referandum ile 61 ve 82 Anayasalarının ruhuna dokunulacağını öne süren Soylu "Bu, iktidar partisine güvenoyu değildir. Bunu diyenler yalan söylüyor. Bunu söyleyenlerin derdi 1961 ve 1982 anayasasının özüne ve ruhuna dokundurtmamaktır. Allah şahittir. 12 Eylül akşamı o anayasaların özüne de ruhuna da bu millet dokunacaktır. Benim derdim var, ciğerim yanıyor." dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C