Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Habertürk’te 'Yasaklar' tartışması
30 Ağustos 2010 / 06:50
Habertürk ekranlarında yayınlanan Tarihin Arka Odası programında Kuran-ı Kerim'in emir ve yasaklarına ilişkin hararetli bir tartışma yaşandı.

ENSONHABER

Emir ve yasaklar tartışıldı

Pelin Batu'nun dindeki paralelliklere ilişkin paylaşmış olduğu çeşitli bilgiler, Erhan Afyoncu ve Murat Bardakçı'nın tepkisini çekti. Domuz etinin yenilmesi ve başörtüsü yasağına ilişkin tartışmaların yaşandığı programda Pelin Batu İslam dininin yasaklamış olduğu domuz etine ilişkin şu sözlere yer verdi: ''Pratik anlamda değişik dinler yazılan bazı kurallar, günümüze uygulandığı zaman çoğu zaman pratik olmayabiliyor. Mesala domuz eti olayı. Domuz eti yenilmesi önemli ya da önemsiz değildir. Benim umrumda değil. İsteyen yer, isteyen yemez. Sonuç itibariyle neden yazılmış, belliki o zamanlar bu hayvan hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu hayvan gayet güzel, gayet temiz bir şekilde yapılabiliyor.''

Pelin Batu'ya tepki

Batu'nun bu sözlerine tepki gösteren Erhan Afyoncu, Kuran-ı Kerim'de yer alan emirlerle ilgili olarak: ''Kesin emirlerde hiçbir değişme olmaz. Sen domuzu altına da bulasan domuz eti yasak'' ifadelerine yer verdi.  

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C