Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mübarek, İsrail Yıldönümünü Kutladı
20 Nisan 2010 / 21:13
Mübarek, İşgal Devletinin Kuruluşunun Yıldönümünde Peres’i Kutladı

Filistin Enformasyon Merkezi

 

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsni Mübarek, işgal altındaki Filistin topraklarında kurulan terör devletinin 62. yıldönümü münasebetiyle Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres’i kutladı.

İşgal radyosu bugün sabah verdiği haberde, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsni Mübarek’in işgal devletinin kuruluş yıldönümü münasebetiyle Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e bir tebrik mesajı gönderdiğini duyurdu. Siyonist toplumun, işgal devletinin kuruluş yıldönümü olarak kutladığı bu tarihi Filistin halkı Nekbe (Büyük Felaket) olarak anıyor. Çünkü bu tarih Filistin halkının tarihte görülmemiş işkence, sıkıntı, baskı, zulüm, vahşet, katliam ve soykırıma uğradığı bir tarihtir. Bu tarih Filistin halkından on binlerce insanın yurdundan sürüldüğü tarihtir. Bu tarih Filistin halkına karşı yapılan bölgesel ve uluslar arası ihanetin hayata geçirildiği tarihtir.

Diğer taraftan Mısır Cumhurbaşkanı Hüsni Mübarek, işgal devletine bitişik bir Filistin devletinin kurulması için Ortadoğu’daki barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 11 °C
Hakkari
-4 / 8 °C
İstanbul
7 / 11 °C
İzmir
7 / 15 °C