Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramazan kampanyası!
27 Ağustos 2010 / 06:35
Etiler’de bulunan Akmerkez’in yanından girilen Arnavutköy yolunda görenleri şaşkınlığa uğratan bir ilan asılı.

VATAN

 

Üzerinde Beşiktaş Müftülüğü’nün logosu bulunan ilanda, yer alan “Ramazan geldi. Değerlendirin. İyiliklerde kat kat sevaplar, günahlardan 100 arınma imkanı” yazısıyla bir banka reklamını anımsatıyor.

 

İyiliklerde kat kat sevaplar”, “Günahlardan yüzde 100 arınma imkanı” bu yazılar Ramazan dolayısıyla Beşiktaş Müftülüğü tarafından Beşiktaş genelindeki 15 noktaya asılan afişlerin üstündeki yazılar. 11 ayın sultanı ve ibadet ve sevap ayı olarak nitelendirilen Ramazan ayına vatandaşların dikkatini çekmek için ilginç bir uygulamada Beşiktaş Müftülüğü’nden geldi. Beşiktaş’taki 15 farklı noktaya asılan afiş üzerindeki “Ramazan geldi. Değerlendirin. İyiliklerde kat kat sevaplar, günahlardan yüzde 100 arınma imkanı” yazılarla Ramazan afişinden daha çok bir banka kampanyası ilanını andırıyor. Beşiktaş Müftülüğü Personel Şefi Hüseyin Çelik konuya ilişkin şunları söyledi:

“Günahlarda yüzde 100 indirim”

“Fikir Beşiktaş İlçe Müftümüzden çıktı. Vatandaşların dikkatini Ramazan ayının önemine çekmek için böyle bir ilan hazırlattık. Gerçekten de bilindiği üzere Ramazan ayındaki her sevap kat kat artarken günahlarda azalır. Vatandaş eski kelimelerle değil böyle daha rahat anlar diyerek Ramazan vurgularımızı daha güncel dile
yakın hale getirdik. İlanı ilk kez hazırlattığımızda üzerinde ‘Ramazan geldi. İyiliklerde kat kat sevaplar, günahlarda yüzde 100’e varan indirimler. Bu fırsatı kaçırmayın” şeklinde hazırlatmıştık. İlçe Müftümüz bu ilanı aleni banka reklamı gibi olduğunu söyleyerek yumuşatılmasını istedi ve ortaya şu anki ilan çıktı. İBB’den 15 noktaya ilanımızı asabilme izni aldık ancak Beşiktaş Belediyesi aynı talebimize olumlu cevap vermediler. Keşke tüm Beşiktaş genelinde bu ilanımızı asabilsek. Vatandaşlarımızdan olumlu ya da olumsuz bir tepki henüz gelmedi.”

ramazan-vatangazete.jpg

Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
ahmet keçeli
29 Ağustos 2010 Pazar 03:53
sende istermisin
yaw bunlar necidir?kimlerdir?yüzde yüz indirim ilginç allah kuranın neresinde buyuruyor ramazanda yüzde yüz indirim die allah adına yalan uyduruyorlar allah tevbe edenin tevbesini bağışlayacağını bildiriyormüftülüğe soralım gerçekten yüzde yüz arınma varsa ramazanda müftü ölümü istesin nasılsa hazır cennet var.gitmek istemezmi.tam bir israliyat ağzı
Muradi
28 Ağustos 2010 Cumartesi 02:11
Din Bezirganları
Bu diyanet mensuplarının resmi din anlayışına uygun tavırlarının bir göstergesidir. Dini magazinleştirmenin hatta hıristiyanlaştırmanın bir uzantısıdır. İslam geleli 1400 küsur yıl oluyor ve bu ilanda vaad edilen şeyleri sadece Ramazanda değil hayatın her alanında insanlara teklif ediyor. Halkın din anlayışına uygun olarak hazırlanan bu ilan İslamın bir hayat tarzı olduğu gerçeğini gözleren saklamaya daha çok hizmet ediyor.
Diyanet'e de bu yakışıyor!
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C