Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Saadet’e gizli servisler sızacak’
26 Ağustos 2010 / 07:06
Kurtulmuş, Erbakan’dan net bir açıklama yapmasını istedi ve “Tepkinizi göstermeniz lazım. Yoksa partimize gizli servisler girecek” dedi

MİLLİYET

 

Kongre sonrası artan kavgaların ardından önceki gece sürpriz biçimde bir araya gelen Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan ile SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş arasındaki 3.5 saatlik görüşmenin ana gündemini İstanbul’daki iftarda yaşanan olaylar ve olağanüstü kongre tarihi oluşturdu.


Kurtulmuş ve SP’liler, iftarlarda başlayan olayları gündeme getirerek Erbakan’ın duruma müdahale etmesini istedi.


Erbakan’ın “açıklama yaptım” demesi üzerine SP’liler, “Yaptığınız açıklama yetmez. Net bir şekilde bu olayları tasvip etmediğinizi açıklamanız gerekiyor. Çünkü siz genel başkanı istemediğinizi belirterek bu olaylara bir zemin hazırladınız. Bölünmeler olabilir, çatışmalar olabilir.


Hatta bizi parçalamak için gizli servisler sakal bırakıp aramıza girebilir. Bunu mu istiyorsunuz? Ölüm tehditleri alıyoruz” diye konuştu.


Necmettin Erbakan ise, çatışmaların olmasını istemediğini belirterek, “Siz hocanızı 40 yıldır tanımıyor musunuz? Ben böyle şeyler ister miyim? Geçmişte bilirsiniz olayları önlemek için neler yaptık. Bu tip olayların içinde olduğumuzu nasıl düşünürsünüz?” dedi. 

‘Büyük yanlış’


Bunun üzerine SP’liler, Necmettin Erbakan’a yakın çevresini işaret ederek, “Biz bu olaylarla ilgili kimin kime talimat verdiğini çok iyi biliyoruz. Sizin bunlara izin vermemeniz gerekiyor. Yapılan büyük yanlış” diye konuştu.


Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın kurmayı Mustafa Kamalak ise, “Siz olağanüstü kongreyi yapsaydınız İstanbul’daki olaylar olmazdı. Sizin mutlaka bir an önce kongreyi yapmanız gerekiyor” dedi.

 

Dini nikâha destek


Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, dün SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaretinde imam nikâhı yasağının serbest bırakılmasını istedi. Kurtulmuş da buna destek vererek, fiili uygulanan imam nikâhının serbest bırakılması konusunda yasal düzenleme yapılabileceğini söyledi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
12 / 17 °C
İzmir
12 / 18 °C