Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çarpıcı açıklamalar
26 Ağustos 2010 / 06:32
Bakan Atalay, CNN’de katıldığı programda Hanefi Avcı’nın kitabıyla ilgili soruları yanıtladı

VATAN


İçişleri Bakanı Beşir Atalay, dün CNN’de katıldığı programda Hanefi Avcı’nın kitabıyla ilgili soruları yanıtladı. Atalay, “Avcı ile görüşüp görüşmediği”yle ilgili soruya, “Bilemiyorum tabii emniyet müdürümüz, görüşmüş olabiliriz. Zaman zaman emniyet müdürlerimizle toplantı yaparız. Doğrusu belki çok yakın zamanda bir şeyim olmadı. Kendi personelimiz önemli bir ilimizin emniyet müdürü, şu konuşmayı kelime olarak hatırlamıyorum. Özel maksatla görüşmeler sorular olabilir. Ama ben çok net hatırlamıyorum o görüşmeyi” diye yanıt verdi.

Atalay, “Kitabı okudunuz mu?” sorusuna ise “
Hayır” karşılığını verdi, şöyle devam etti: Gazetelerde haber olarak çıktığı gün müfettiş görevlendirdik, bizde usul budur.”

Erdoğan ne demişti?

Kitabı okumadım, özet bilgileri İçişleri Bakanım verdi

Başbakan Erdoğan, Pazartesi akşamı
Show TV’nin canlı yayınında Avcı’nın kitabındaki iddialarla ilgili soruyu yanıtlarken, kitabın bilgilerini İçişleri Bakanı Beşir Atalay’dan aldığını söylemişti. Başbakan, konuyla ilgili şöyle demişti: “Kitabı okumadım. Arkadaşlar ve İçişleri Bakanım özet bilgiler verdiler. Yaptıkları talihsiz işdir. Devlet memurunun bir şeyler yazmasını bilmesi gerekir. Bunun yasa çerçevesinde kuralları var, bakanlık de teftişini yapıyor. İddialar üzerinde durmam, durmayı da gereksiz bulurum. Hayatta benimle biraraya gelmiş biri değil. Bunu da gereksiz bulurum. Muhattabı üstleridir, gerekirse İçişleri Bakanıdır. Bir başbakan il emniyet müdürü ile görüşmez. Öncelikle bakanıma saygısızlıktır bu.”

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 10 °C
Hakkari
-3 / 11 °C
İstanbul
12 / 16 °C
İzmir
9 / 18 °C