Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İslami Yorum (İnternet Dergisi)
21 Mart 2010 / 08:56
Gün geçtikçe yaygınlaşan internet kullanımı “yazılı basın”ın da “sanal basın”a doğru evrilmesine sebep oluyor.

İnternet kullanıcıları, geleneksel okuma yöntemlerinin dışına çıkarak internet üzerinden yayınlanan gazete ve dergilere yöneliyorlar, hatta kitaplara. Bugün bir çok gazete ve dergi internet üzerinden okunabilir durumda. Türkiye’de de tıpkı batıda olduğu gibi bu durum iyice yaygınlaştı. Gazete ve dergilerin internet versiyonlarına olan bu yöneliş, sadece internet üzerinden yayınlanan gazete ve dergilerin de önünü açıyor. Direk internet kullanıcılarına hitab eden bu yayınlar yeni bir ekolün de öncüleri aynı zamanda.

Bu öncülerden birisi de yayına yeni başlamış olan İslami Yorum-internet dergisi.

 

İnternet üzerinden yayına başlayan İslami Yorum dergisinin ilk sayısı bu ay kullanıcıların istifadesine sunulmuş. Üç ayda bir yayınlanması hedeflenen derginin ilk sayısı dergicilikle ilgili değerlendirmelerin yapıldığı geniş bir giriş bölümünün ardından Kur’an’ın doğru okunma şeklinin irdelendiği bir dosya ile devam ediyor. Müslümanların gündemi, açılım tartışmaları ve ayrıca alıntı ve çeviri yazılar ile Müslüman bir zihni meşgul edebilecek hem itikadi hem de pratikteki temel mevzular değerlendirilmiş. Derginin görünen bu çerçevesi gelecek sayılar konusunda da ipuçları veriyor.

 

İslami Yorum e-dergisi’ni hazırlayan kardeşlerimize bu yolda başarılar diliyoruz. İnşallah Kur’an perspektifinden bakma çabaları hiç bozulmaz, tıpkı Başlarken yazısında adından sitayişle bahsettikleri İktibas Dergisi gibi onların yürüyüşü de uzun soluklu olur. Yol zorlu bir yoldur ve bu yolda çabalayanın mükafatı da ancak Rabbimiz katındadır.

 

Dergiye ulaşmak isteyenler için internet adresini de verelim: http://www.islamiyorum.com

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
7 / 12 °C
Hakkari
-1 / 8 °C
İstanbul
8 / 16 °C
İzmir
10 / 17 °C