Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Blair'den Bush'a 'aşk mektubu'
24 Ağustos 2010 / 06:46
LONDRA - ABD’nin Irak ve Afganistan işgallerine verdiği destek nedeniyle eski ABD Başkanı George W. Bush’un ‘finosu’ lakabına layık görülen eski Britanya Başbakanı Tony Blair’in anılarını anlattığı kitabın ‘Bush’a yazılmış bir aşk’ mektubu gibi olduğu bel

RADİKAL


Daily Mail’in haberine göre, kitabın taslağını gören bazı kişiler, Blair’in Kaide konusundaki tutumu nedeniyle Bush’u ‘dünyada cesaret ve kararlılığa sahip tek’ lider diye övdüğünü anlattı. Bir kaynak, ‘Atlantik’in Öbür Yakasına Yolculuk’ adlı otobiyografik kitap için, “Aslında uzun bir aşk mektubu. Tony, Bush’un cesareti, gücü ve sağlam inancına hayranlığını anlatıyor ve onu çok zeki ve vizyon sahibi bir dost olarak sunuyor. Bu Bush için yazılmış en arsız ve en büyük savunma” dedi.


Ülkesini meşru olmayan savaşlara sürüklediği için halkın büyük tepkisini çeken Blair’in, satışların fiyaskoyla sonuçlanmasını da göz önünde bulundurarak, kitabın tüm gelirini Türkiye’deki Mehmetçik Vakfı’nın Britanya’daki muadiline bağışlayacağı belirtiliyor.

 

Kitap satışı için Amerikan pazarına yönelmesi beklenen Blair, Philadelphia kentinde Özgürlük Madalyası alarak tanıtımı canlandırmayı planlıyor. ABD çapında TV’den canlı yayınlanacak törenle eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın Blair’e takdim edeceği ödül daha önce Sovyet lideri Mihail Gorbaçov ve Güney Afrika’nın özgürlük lideri Nelson Mandela’ya verilmişti.


Yayıncı Random House, küresel çapta 500 bin satış öngörüyor. Gerçekleşirse, ‘demir leydi’ lakaplı eski Başbakan Margaret Thatcher’ın anılarından 200 bin fazla satacak. (D. Mail)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
2 / 13 °C
Hakkari
-6 / 9 °C
İstanbul
11 / 16 °C
İzmir
7 / 18 °C