Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İftar baskıncılarına ağır eleştiri
23 Ağustos 2010 / 06:51
Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısının ilk ölümü geçen akşam Saadet Partisi iftarını basan ve Erbakan lehine slogan atan kişiler hakkında.

Hakan “Erbakan Hoca’ya tapınanlar çetesi” başlıklı yazısında Parti mensuplarının “PARTİLERİNİN kapısına kilit vurulduğunda bile... Bırakın “korsan eylem” falan yapmayı, legalin de legali bir eylem koyup iki slogan patlatmaktan bile kaçınmışlardı.” diyor.

 

“Çünkü o zaman bir ‘dava’ vardı ve o ‘dava’ya zarar gelmemesi her şeyin üstünde tutulurdu. Yutkunulurdu, ‘yeter ki davaya zarar gelmesin’ diye... Ama şimdi ‘dava’ falan yok ortada...” diyen Ahmet Hakan, “Davanın yerini Erbakan Hoca almış... ‘Davaya sadakat’ gitmiş, ‘Hoca’ya sadakat’ gelmiş. Eh, eğer sadakat davaya değil de kişiye gösterilirse... Sonucu da böyle olur: İftar vakti Kuran okunan bir salona “hariciler” gibi girilir ve kaba kuvvet gösterisine girişilir... Numan Bey’in üzerine yürünür... Pakistan Konsolosu’na tuzluk atılır... İftar sofrası dağıtılır... Ağızlarda lümpenlere layık ‘Hoca’yı satanı biz de satarız’ sloganı ile resmen çetecilik yapılır.” diye de ekliyor.

 

Yapılan saldırıyı çetecilik olarak yorumlayan Ahmet Hakan işin arkasında da yine partinin ileri gelenlerinden iki kişinin, Oğuzhan Asiltürk ve Şevket Kazan’ın olduğunu iddia ederek, her ikisini de ihtiraslı olmakla suçluyor.

 

“Çete faaliyetini arkadan yöneten Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan gibi ‘ihtiraslı abiler’ de sanki bir marifet sergilenmiş gibi yüreklerini soğutarak seyrederler olup biteni...”

Olayla ilgili değerlendirmesini Necmettin Erbakan’a yaptığı iltifatlarla tamamlıyor Ahmet Hakan: “Ben yine de Erbakan Hoca’ya güveniyorum. Kendi adına bu pespayeliğe imza atanların ve attıranların kulaklarını çekecektir. Çünkü Erbakan Hoca, eleştirilecek birçok yönü olmasına karşın, Türkiye’nin en nazik, en centilmen, en patırtıdan uzak, kaba kuvvete en mesafeli, en karınca ezmez siyasetçisidir. Sanırım hem yancılarına, hem de taraftarlarına ‘terbiyesizlik yapmayın’ demesini bilecektir.”

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
MERT YiGiT
23 Ağustos 2010 Pazartesi 14:14
AYIP
Ahmet Hakanin yorum ve yazisina katiliyorum cok yerinde güzel ifadeler .
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C