Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Dar giyeceksen başını kapatma’
22 Ağustos 2010 / 13:51
Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına çattı: “Tesettür kalmadı. Para uğruna vurdular İslam’ı, Allah’a nasıl hesap verecekler. Dandik örtünme tesettür değildir.”

HABERTÜRK

 

İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu: “Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”

 

GUATR ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.

 

‘MADEM ÖYLE KAPANMA’

Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönemMüslüman kesimtarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntümbozukmuş. Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu. Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tümvücut hatların ortada. ‘Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar.Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış. Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecburmu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum. Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor,mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.”

Özlem YILMAZ

Bu yazıya toplam (2) yorum eklenmiştir.
İbrahim KÖKSAL
23 Ağustos 2010 Pazartesi 23:45
Öncü Sorgulamalar
Emine hanım başörtüsü hakkında söledikleri doğru ama ardından referanduma davet var. Yine bir öncü,çekici, belki hissettirmeden yönlendirici bir röportaj yapmışlar. Doğrular karışıyo. Bilmek nasıl bir değer anlamadım. Bedel ödemiş birisi hala çekici gelene davet ediyor bizleri.
necati türkoğlu
22 Ağustos 2010 Pazar 22:24
tesettür
çok haklısınız emine hanım, bir söz vardır önemsiyorum .(sömürülmeye müsaitseniz sömürenler çıkacaktır) ?
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 13 °C
Hakkari
-7 / 10 °C
İstanbul
13 / 18 °C
İzmir
13 / 18 °C