Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kafes Cuntası Küçücük Çocukları Bile Fişlemiş
17 Nisan 2010 / 22:38
Kafes Planı’nı hazırlayan ekip, Türkiye’deki azınlıkları küçücük çocuklara kadar tek tek ayrıntılı fişlemiş. 7 çocuğun isminin bulunduğu listenin ‘en sevdiği şey’ bölümünde çikolata ve bebek yazıyor

STAR

HABER MERKEZİ  İSTANBUL

Azınlıklara yönelik kanlı eylemler içeren Kafes Eylem Planı iddianamesinin ek klasörlerinde, Deniz Cuntası’nın azınlıkları fişlerken çocuklar için ayrı bir dosya oluşturduğu ortaya çıktı. Agos gazetesi aboneleri ve Türkiye’nin 4 bir köşesinde yaşayan azınlıkları tek tek iş-ev telefonları ve hobilerine kadar ayrıntılarıyla fişleyen Kafes ekibinin, çocuklar için oluşturduğu dosyada miniklerin en çok neyi sevdiğine bile yer vermesi dikkat çekti.

ÇİKOLATA VE OYUNCAK BEBEK

4. nolu Kafes delil klasöründe yer alan ve “çocuklar” başlığı taşıyan belgede 7 çocuğun ismi, doğum tarihi ve en sevdiği şey tek tek sıralanmış. 1991 ve daha sonraki yıllarda doğdukları görülen azınlık mensubu 7 çocuğun en sevdiği şeyler ise “çikolota, oyuncak bebek, araba” olmuş. Kafes ekibinin çocukları bile en ince ayrıntılarına kadar nasıl fişleyebildiği ve ne amaçla bu fişlemeyi yaptığı koskoca bir soru işareti olarak gösterildi.  

Malatya Kafes yolunda

Malatya’daki Zirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin misyonerlik yaptıkları iddiasıyla öldürülmesiyle ilgili davanın 25. duruşmasında ‘’Kafes Eylem Planı’’ iddianamesinin misyoner katliamı dava dosyasına eklendiği açıklandı. Kafes iddianamesinin İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildiğini hatırlatan müdahil avukatlardan Erdal Doğan, bu soruşturma ile yayınevi cinayetleri davasının birleştirilmesini talep etti. Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Güray Ertekin 59 sayfalık Kafes iddianamesinin dava dosyasına eklendiğini açıkladı. Verilen arada avukat Doğan’ın talebini değerlendiren Mahkeme Heyeti, davanın Kafes Planı soruşturmasıyla birleştirilmesi talebini değerlendirerek, konunun görüşülmesini ve bir sonraki duruşmada açıklanmasını kararlaştırdı. Duruşma, 14 Mayıs’a ertelendi. Avukat Erdal Doğan, “Bu olayın Ergenekon bağlantısından şüphemiz yok. Bizler hakim ve savcılara baskı yapıldığını düşünüyoruz. Savcılardan Zekeriya Öz, üzerine düşeni yapmalıdır” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
0 / 12 °C
Hakkari
-8 / 6 °C
İstanbul
11 / 15 °C
İzmir
10 / 17 °C